Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ebből bajom? Kihagytam...

Lehet ebből bajom? Kihagytam egy fogamzàsgàtló tablettàt és azóta megvan, úgy hogy még tovàbb kell szednem a havi adagomat?

Figyelt kérdés
Sajnos előfordul velem viszonylag sokszor, hogy elfelejtem ugyanabban az időben bevenni, most ki is hagytam egyet , volt màr ilyen, akkor is barnàztam, de most rendesen vérzek.. és úgy, hogy még 1 hétnyi adag van ebből a havi adagból, amíg szednem kell, ha pedig vége, akkor majd újra megint egyből megjön, vajon? Lehet ez hülyeség, de hallottam, hogygyha így egyből megjön , ha kihagy az ember egy szemet, akkor gyenge a gyógyszer? Előző fog.gàtlómnàl nem volt ilyen gondom, ha kihagytam egyet, úgy tudom, az magasabb hormontartalmú is volt. Akkor lehet, hogy ez a fajta nem jó nekem? Előre is köszönöm!
2019. aug. 18. 03:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy napok óta vérzek, régen csak 1max 2 napot barnàztam, ha elfelejtettem bevenni..
2019. aug. 18. 03:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jó a szervezetnek, hogy kihagysz 1-1 szemet. Mindig úgy kell szedni, ahogy a tájékoztató. Nem azért jön meg a kihagyott szem után a vérzés, mert gyenge a gyógyszer, hanem mert szarul szeded... Ha nem viszed be minden nap a megadott mennyiségű hormont, lecsökken a hormonszint, és elkezdődik a vérzés. És teljesen logikus.
2019. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt. És az a baj, hogy még mindig megvan...:/ Mintha semmit nem érzékelt volna belőle a szervezetem, hogy még vagy 1 hétig szedtem a gyógyszert, most meg alapból is abba kellett hagynom, akkor plusz még 1 hétig vérezni fogok? Lehet el kellene mennem dokihoz...
2019. aug. 19. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább csak normálisan kellene szedni. Most szedd végig a levelet rendesen. Utána tartsd meg a szokásos szünetet. Akkor megjön majd a megvonásos vérzés. És utána tényleg szedd normálisan...
2019. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2019. aug. 20. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!