Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szoláriumfüggő lettem, mit...

Szoláriumfüggő lettem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves koromig szinte azt sem tudtam, hogy mi az a szolárium, most, hogy 18 lettem, egyik ismerősöm megjegyezte, hogy fehér vagyok nagyon, menjek szoliba. Így tettem, mert engem is zavart. Június 10-től elkezdtem járni, először 5 percekre, majd 10, mostmár 30 percekre fekszek be...

Nagyon barna vagyok... Szinte majdnem fekete (majd lehet linkelek magamról képet).

Egy héten 5-ször járok, tudom, hogy sok. Lehet tőle bajom?

Nem bírom ki, hogy ne legyen meg a heti 5. Ez olyasmi lehet, mint a cigaretta (bár nem cigizek, így nem tudom pontosan, csak gondolom), arról sem tudnak leszokni az emberek (legalábbis a többsége).

Mi bajom lehet, ha hetente 5-ször járok? Most visszavettem, csak 20 percekre megyek, mert nagyon barna vagyok, és féltem is magam.


2010. júl. 15. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

lehet bajod igen. pl bőrrák. elég gyakori, 5*20 az rengeteg!

Én kb 3 éve járok, heti 2 alkalommal 10 percre... nekem megfelel, van egy alapszínem, és tökéletes, napon majd barnulok (bár az se sokkal jobb)

2010. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ja, illetve a bőröd ráncosodhat, megöregedhet. 25 éves korodra úgy fogsz kinézni mint egy aszalt szilva! És nem bántásképp írtam.
2010. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
nagy baj lehet! nem szabad, tudod, nagyon sokan lesznek ettől bőrrákosak! most hagyd abba, ha nem szeretnél utána évekig bőrgyógyászhoz járni, kezeltetni magad... mondom, a szolárium az egyik leg bőrrák-keltőbb.
2010. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

:O Csak azt ne! Nem akarok olyan lenni. :S:S:S Nem tudom, mit kellene csinálnom! A napra is kifekszem szoli után... egyszerűen imádom a napot, de nem elég, szoli is kell. Négernek hívnak a barátaim, meg szidnak, hogy minek megyek annyit... :S


Amúgy köszi a válaszokat!

2010. júl. 15. 22:39
 5/16 anonim ***** válasza:
állj le most egy időre, én a helyedbe 1-2 hónapig szoli közelébe se mennék! Kb akkora lesz 'emberibb' színed, utána járhatsz, de max heti 2szer 5-10 percre h ne kopj ki teljesen!
2010. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát, akkor csak menj napozni, ha függő vagy!!

Egyébként meg már nem is divat! Kb.., olyan egy agyonra szolizott ember, mint az agyonra gyúrt fiú!! Mind kettő lejárt!!!

2010. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2 lány van az ismerőseim között,akik gyakorlatilag feketére szolizták magukat.Mindketten nevetség tárgyai.Heti 2x3x 6-8 perc nekem elég.Csak annyira,hogy ne legyek sápadt.
2010. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
47%

Hülye vagy nem kicsit nagyon, a szolárium bizonyítottan RÁKKELTŐ! Nem egy helyen betiltották már és nem lehet 18 év alatt használni.

Ku*va undorítónak tartom a szolárium által barnultakat, én látom sajna a különbséget a NAP és a SZOLÁRIUM okozta barnulás közt. Valamint még drága is..

Jah és figyelj az is biztonságosabb ha kifeküdsz és napozol egy órát, ugyan az a hatás még naptej se kell hozzá..

2010. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

A szolárium nagyon veszélyes, a bőrrák kockázata sokszorosára emelkedik általa. A bőrrák nagyon gyakran halálos!

A te általad leírt mennyiség nagyon sok, de te is tisztában vagy vele, hogy a realitáson túlmutat! Ennek ellenére elveszíted a kontrollt és újra mész. Ez valóban függőség,emellett nem vagy kibékülve a testeddel.


Pszichiáterhez kell fordulnod ezzel a problémával, mielőtt komoly egészségkárosodáshoz vezet! Nem viccelek, nem vagy "bolond" ne aggódj, de a függőséget kezelni kell!

2010. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm... :S
2010. júl. 15. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!