Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cezarette fogamzásgátló...

Cezarette fogamzásgátló elkezdése?

Figyelt kérdés
Ezt írta fel az orvos mert szoptatok. Viszont pont miután elmúlt, de az van ráírva hogy a ciklus első napján. Viszont eddig akármilyen gumit használtunk (gondolom a rajta lévő cucc miatt) mindíg viszkettem odalent, tehát el kéne kezdjem szedni. Persze a doki nem momdott rola semmit, azt se mit ir fel mert egy masik szobaban nyomtatjak es onnan viszik neki aláírni. Szóval van valaki aki nem a ciklus első napján kezdte el szedni? Lehet belőle baj?

2019. okt. 17. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A nők 90%-a a 6 hetes kontroll után kezdi el szedni, mivel szoptatnak, jellemzően nem jött még meg nekik szülés óta és nem is kell megvarni a vérzést, hogy elkezdjék szedni.
2019. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint nem az összes nők 90%-ára gondoltam, hanem azokra a nőkre, akik ezt vagy hasonló egyfázisú gyógyszert szednek.
2019. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nem most szültem,csak most írta fel, de akkor gondolom nem lesz bajom attol ha most kezdem el szedni
2019. okt. 17. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdtem el szedni, hogy még nem volt a szülés után ciklusom, aztán nem is lett tőle egyáltalán évekig.
2019. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem már van mert fél éve szültem és a 2.hónapban jött meg először

Valami mellékhatása volt? Egyáltalán nem is volt peteérésed?

Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de el sem tudom képzelni hogy egy gyógyszer hogy okozhat ilyet. Eddig még csak olyanról hallottam hogy az inyjekcios fogamzásgátló okozhaz meddőséget de véglegeset, viszont olyat még nem hogy valakinek évekig nincs ciklusa

2019. okt. 17. 19:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Pedig nekem nem jött meg a Cerazettől egyáltalán éveken át. Folyamatosan kellett szedni, nem is voltak benne ilyen egyhetes szünetek. Nem hiszem, hogy lett volna peteérésem, mert nem estem mellette teherbe.

Az első két-három évben nem volt mellékhatása, de aztán szép lassan csökkenteni kezdte a vágyamat, hízni kezdtem, és erős gyomorsavat okozott, súlyos reflux tünetekkel, nyelőcsőgörccsel. Akkor hagytam abba. De én ekkor már közel voltam 50-hez, amikor már nem is lett volna szabad szedni. De olyan kényelmes volt, főleg, hogy nem volt tőle ciklusom.

2019. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy pár napja elkezdtem szedni, de azóta görcsöl a hasam folyamatosan. Ez lehet normálos tünet a gyögyszer elkezdésénél vagy hadjam abba a szedését?

Az orvosomhoz nem tudok menni csak 3hét múlva, de ha ez nem normàlis tünet akkor nem szedném még 3 hétig

2019. nov. 8. 12:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Szedjed még, pár nap az semmi. Lehet, hogy lesz egy vérzésed most tőle, azért érzed ezt.

Ha 2-3 hét alatt nem javul, akkor hagyd abba.

2019. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szedd, ha görcsöl tőle a hasad, ez nincs így rendben. Ha a szedés abbahagyásával a görcsölés megszűnik, akkor biztos, hogy a tabi volt az oka. Van már sokféle fogamzásgátló, inkább próbálkozz egy másikkal.
2019. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az első tanács szerint nem hagytam abba a szedést és már nem görcsölök tőle

2019. nov. 12. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!