Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció 6 hónapos kimaradá...

Menstruáció 6 hónapos kimaradásának mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok, reméltem hogy nem kell ahhoz folyamadnom hogy itt kérek segítséget, vagy esetleg valami választ a kérdésemre, nah de mostmár mindegy is.

Azzal a gonddal küzdők egy ideje hogy január óta elkezdtem egy teljes életmód váltást, ez pontosan mit is jelent :...

Lecsökkentettem elég nagy arányban a cukor, mesterséges anyagok, liszt fogyasztását, alkoholt kiiktattam nagy részben az életemből.. És beiktattam az otthoni tornát/edzést

Azóta mióta szerintem és a vérképem szerint is egészségesebb életet folytatok, valahogy nem akar megjönni a menstruációm, depressziósnak érzem magam, munkaundorom és suliundorom is van,nagyon álmosnak és levertnek érzem magam,beszélgetni és kimozdulni sincs kedvem,

A hajam is eléggé elkezdett egy ideje hullani, a vérnyomásom brutálisan alacsony egy ideje,

és rengetegszer a puffadás is győtri az életemet, ami eléggé megnehezití a mindennapjaim..

És a stresszről még meg is feledkeztem..

Tudom,vizsgáltassam ki, járjak orvoshoz. Ezekkel tisztában vagyok.

De hátha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy esetleg valami ismerőse átesett már valami hasonlón.

Ezek közül a próblémák közűl legfőképpen a menstruáció vonatkozó kérdésre keresek egyszerűen valami megoldást.

Előre is bocsi a helyesirásért, telefonról nem olyan egyszerű :)

A válaszokat is köszönöm, akár negativ/pozitív, de azért legfőképp értelmes válaszokat várok.



2019. okt. 30. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Csak te gondolod egészségesnek az életmódodat, a szervezeted nem. Valószínűleg szimplán átestél a ló túloldalára ...
2019. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudjuk hány éves vagy, mennyit fogytál, hány kalóriát viszel be egy nap. Ezek fontos tényezők. De muszáj orvoshoz menned, mert itt senki sem fog rájönni a problémád okára sajnos. :( Ez nem vicces, hogy már nem is menstruálsz. Anorexia egyik tünete a menstruáció elmaradása. Ehhez extrém tápanyagmegvonás kell.
2019. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%

A menstruáció elmaradásának a legfőbb oka valamilyen mélyen elfojtott feszültség! (Ezen kívül még a nőiesség meg nem élése is lehet bizonyos esetekben...)


Nekem váratlan élethelyzet változás miatt tolódott el 16 nappal a rendes ciklus (szerencsére megjött később, mindössze 28 nap helyett a 44. napra esett az "érkezése".)


Ami segített: több napon át IDŐBEN LEFEKÜDTEM ALUDNI - ami mindenképpen pihentető hatással volt az idegrendszeremre. Az pedig értelemszerűen a hormonrendszeremnek is a javára vált.

2019. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
szervezeted jelzi, hogy alkalmatlan vagy egy gyerek kihordássára, mert vagy baromi egészségtelenül étkezel/élsz vagy annyit fogytál, hogy a testzsírszázalékod túl alacsony
2019. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

A korom 19/L

Januartol 1450 kcal volt a napi bevitelem(64 kg voltam és 164 cm)

Aztán ezt tartottam pár hónapig, és szépen lassan tornával elértem a kitüzőtt súlyt májusra ami 55 kg volt. Ekkor még 2 szer megjött enyhén a menstruációm.

Majd jött a nyár és mivel én vendéglátásban dolgozom, és a Balaton környékén elég sokat dolgoztam, 12 óráztam legtöbbszőr, egy nap reggelit és vacsorát ettem csak, úgyhogy emiatt 50 kg-rá lementem amit jelenleg tartok, és jelenleg 1950 kb a napi kcal bevitelem

Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát, jó minőségű fehérjét (tojás, hal, csirke, túró,), olíva olajat, másszóval semmi gyorskaja, cukor, alkohol, semmi..

Viszont mivel nyáron közbe jött egy - két dolog emiatt suli mellett délutánonként munkát kellett vállalnom szeptembertől egy gyorsétteremben estig..

Amit észre vettem magamon hogy nagyon stresszes vagyok az elmúlt időben, rengetegszer éhes vagyok hónap óta, rosszul alszok éjszakánként, sűrűn iszok azaz szomjazóm meg,és semmi hangulatom még a beszélgetéshez sem.

2019. okt. 30. 18:15
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

164 cm / 50 kg / 1450 kcal napi kaja --> éhezel és kórosan sovány vagy

ettől marad ki a menzeszed és ettől vagy levert, stresszes, fáradt és hullik a hajad...


a szervezeted küzd az életben maradásért, és bontja az izmaid - pár hónap és jönnek a szívizmaid

ennyi...

2019. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem akarsz súlyos vitaminhiányban szenvedni,akkor ideje lesz elkezdened rendesen enni...a vitaminhiány sok betegséget tud okozni.(elég komolyakat is)
2019. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

164 centiméterhez 50 kiló nagyon kevés, ha nem ez a normális súlyod, 55-60 között kéne lenned. Persze érthető, ha az előbbi súlyt jobb lenne izomban, mint zsírban elérni, mert gondolom te is jobban örülnél ennek. De remélem azt tudod, hogy az izomzat építéséhez fehérje kell, és az a kalória, amit te beviszel/bevittél kevés a munkádhoz. Szerintem tényleg érdemes lenne jobban odafigyelned. Nem kell csokoládét meg hasonlókat enned, ha így döntöttél (ez nem baj), viszont a fehérjét pótolni kell. Normál esetben a napi szénhidrátbevitel a bevitt táplálék 40-50%-a kell legyen. A fehérje 30 körül, a zsír meg 20%. Diétánál, testépítésnél az arány nyilván nő a fehérje-zsír javára, de pl. 5%-ra csökkenteni a szénhidrátbevitelt kóros. Ismerek olyat, aki ezt teszi!


Úgyhogy a jelenlegi életmódod nem bírja a szervezeted. Sajnos nem tudsz mit tenni, mint visszaszedni pár kilót és figyelni a tápanyag arányaira.

2019. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A fehérje bevitelem napi 120 g kb

A zsírbevitelem 60 g

És a szénhidrátbevitelem általában 180-200 gramm

Szedek mellette magnéziumot, omega 3 tablettát, és még multivitamint is

Mindenhez eszek zöldséget,reggelre gyümölcsöt, és kb 3 óránként eszem (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora)

És napi 3-4 liter folyadékot is megiszom

Édességből is reggelre napi 3 kocka cukormentes étcsokoládét szoktam meglenni a kávémhoz :)

2019. okt. 31. 04:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Éhezteted magad, ez az ok. Nem is fog javulni a helyzet amíg fel nem hagysz vele.
2019. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!