Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció kimaradásának...

A menstruáció kimaradásának mik lehetnek az okai? Illetve mennyi késés után ajánlott elmenni orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kérem hogy normális válaszolók írjanak, semmi szükség baromkodni.


Kb 5 éve menstruálok, sosem állt be rendesen, volt hogy másfél havonta jött meg. Elkezdtem szedni fogamzásgátlót kb 4 hónapig, de már 1 éve hogy abbahagytam. Utána úgy jött meg mintha a tabit szedtem volna, de most már több mint 2 hete nem jön meg. A vérzés előjeleit tapasztaltam(gyenge hasfájás, nagy étvágy, utána étvágytalanság). Óvszerrel védekezünk, olyan előfordul néha hogy óvszer nélkül hatol be pár másodpercre. Vasárnap csináltam tesztet, egyértelmű negatív lett.

Aki volt már hasonló helyzetben az mit tett?


2015. jan. 5. 17:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy csak mostanra ürült ki rendesen a tabletta hatása és emiatt nem akar megjönni?
2015. jan. 5. 17:22
 2/3 anonim válasza:
Szerintem várj még egy hetet:) Hátha addigra megjön, hiszen a jele megvan.
2015. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nőgyógyásztól-nőgyógyászig jártam, akik széttárt karokkal hormonokkal, meg fogamzásgátlókkal akartak tömködni.

Nem hagytam magam! Elmentem ide: [link]

Kiderült, hogy cukor-anyagcsere zavarom és pajzsmirigy alul-működésem van. Ugyanis ez nem nőgyógyászati szakterület, hanem endokrinológiai.


Endokrinológia:


Az endokrinológiai szakrendelés nemcsak a petefészek-működés zavarait okozó PCOS felderítését, hanem egyéb hormonháztartással kapcsolatos elváltozások diagnosztizálását és kezelését is elvégzi.


menstruációs zavarok, valamint a női terméketlenség hormonális okainak felderítése, a szőrnövekedés zavarainak vizsgálata,

a pajzsmirigybetegségek kezelése.


Ha úgy érzed, hogy érdekel a téma, és nem tartod elvetendő ötletnek, amiket most mutattam, akkor nyugodtan írj privátot! :) Szívesen segítek, hogy más ne járhasson úgy mint én!

2015. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!