Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha rendszertelen a...

Mit tegyek ha rendszertelen a menzeszem?

Figyelt kérdés

Néha nem akkor jön meg amikor kellene.

Néha 2hetet késik, néha pedig pontosan megjön.

Tavaly pedig kimaradt pár hónapot.

Mit kellene csinálnom, de nem akarok nőgyágyászhoz menni.

Elég vékony vagyok, nem nagyon magas, és a suli miatt is sokat szoktam stresszelni.


2010. júl. 17. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Elmész egy nőgyógyászhoz, ugyanígy elmondod neki és ő orvosként fog neked javaslatot tenni, hogy mit kell tenni ezzel, hogyan kellene, hogyan lehetne rendezni.

Ezért tanulják kőkemény hosszú évekig a szakmát, hogy ha szükséged van rá, akkor menj.

2010. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na nem akarsz nőgyógyászhoz menni, akkor tűrd, és ne panaszkodj.


A női nemi szervek - pláne a hormonrendszer - elég bonyolult szerkezet, hogy abba házilag ne lehessen csak úgy belepiszkálni, és egy kis kamillateától se jön helyre. Nagylány vagy már, akinek meg is jött, tessék elnenni nőgyógyászhoz, nem esz meg.

2010. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szükségünk lenne pár adataidra ( kor, mióta menstruálsz, min. ennyi) Én 16 éves vagyok, 4 éve menstruálok, egy időre beállt rendesen a ciklusom, majd m megint kezdett rendszertelenné válni. 3 hónapja elkezdtem inni cickafarkteát palástfűvel együttesen inni, mindennap, kivéve a menzesz idején ( vérbőséget okozhat). Most már 2 hónapja pontosan 27 nap után jött meg. Enyhültek a fájdalmaim is, a vérzés mennyisége is csökkent. Úgyh sztem megéri. A cickafarkot lehet alkalmazni ülőfürdőként is, ezt az erős fehérfolyásom miatt használom, azóta csak havonta egyszer, maximum kétszer kell tisztasági betétet használnom, közvetlen menzesz előtt. Sztem teljesen megéri kipróbálni. Az ára sem vészes, a kettő együtt kerül kb. egy ezresbe és egy hónapig elég. Lehet venni DM-ben, rossmanban, gyógyszertárakban, gyógynövényboltokban!. Sztem próbáld ki, ha nem szeretnél orvoshoz menni. Anyukám engem nődokihoz akart küldeni, hogy írjon fel fogamzásgátlószert, de mivel nem vagyok a híve a gyógyszereknek, illetve nem akarok hízni sem ( tudom, hogy alacsony hormontartalmú, de akkor sem bízom benne), ezért elkezdtem kutatni a természetes gyógymódok felé:) És bevált:)
2010. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hoppá, - 1 inni, bocsi:)
2010. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! AZ eslő két válaszolónak üzenem, hogy én voltam nőgyógyásznál ezzel a problémával és nagyon nemt tudott mit kezdeni vele. Azt mondta, hogy semmi baj ... és kb. ennyi. A fogamzásgátló az egyetlen megoldás. De én nem akarok szedni. Tehát...
2010. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Akkor rossz nőgyógyászt fogtál ki.


A rendszertelen menszesznek oka van, amit a fogamzásgátló csak elfed. A vérzésed rendszeres lesz tőle, ciklusod azonban NEM LESZ, a petefészkedet ugyanis kikapcsolja, a peteérést leállítja a bevitt hormonokkal.


Érdekes módon ha ugyanezzel a problémával, a rendszertelen menszesszel 35 évesen mész el az orvoshoz, amikor babát akarsz, akkor egyből nevet kap: ciszta, PCOS, hormonzavar, endometriózis, anovulatórikus ciklusok stb. Nem lett volna ésszerű ezt a bajt már 16 évesen felismerni és kikezelni?

2010. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szinte mindenkinek igazat adok:D

Érdemes elmenni orvoshoz, de ha nem csinál semmit, csak tablettát ír, akkor keresni kell mást. Sajna most nagyon elterjedt lett, hogy mindenre csak tablettát írnak, meg se vizsgálnak mi bajod van.

De a gyógynövényeket is érdemes kipróbálni. Maximum nem hat, de ártani nem fog:) Gynex csepp és barátcserje kapszula is jó erre állítólag:) Gyógynövényboltokban kaphatóak (pl Herbária).

Viszont ha nem jön rendbe, akkor el kell látogatnod orvoshoz. Ne aggódj, nem esz meg:) Próbálj olyat keresni, akiről jókat hallasz (bnőktől, anyukádtól). Nem olyna vészes ám a vizsgálat, ha normális az orvos:)

2010. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!