Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért rendszertelen a menzesze...

Miért rendszertelen a menzeszem 21 évesen?

Figyelt kérdés

Régen nem volt így. 12 éves korom óta menstruálok és szinte mindig rendszeresen 28 napra megjött. 17 éves koromtól elkezdett rendszertelenné válni. Volt, hogy 2 menzesz között 13 nap telt el, de olyan is hogy 43 nap.


Elmentem több nődokihoz is, és már többféle fogamzásgátlót is írtak fel a rendszertelen menzeszre, de ahogy felhagyok a bogyók szedésével, pár hónap múlva visszatér a rendszertelenség.


2 éve nem szedek semmilyen gyógyszert. Az elmúlt 1 évben a ciklus.hu-n tárolgattam a mensik időpontjait. Egyszer jött meg 23 napra, egyszer 33 napra. A többi ciklusom hossza mindig eközött a két szám között mozog.

Így honnan tudhatom meg, hogy mikor van ovulációm? 10 napon keresztül bármikor lehet.


Utolsó menstruáció: Szeptember 17.

Következő menstruáció: Október 14.

Következő ovuláció: Szeptember 30.

Legrövidebb ciklus: 23 nap

Leghosszabb ciklus: 33 nap

Átlagos ciklus hossza: 27 nap

Tárolt menstruációk száma: 11



Másnak is van ilyen problémája? Mit tudnék tenni, hogy végre rendszeres legyen a menstruációm?


2011. szept. 30. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen 23 évesen. Ez normális, nincs vele semmi gond, ezzel így kell együtt élni, és nem mesterségesen beállítgatni gyógyszerekkel. Így működik a szervezetünk és kész
2011. szept. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hőmérőzéssel és hüvelyváladékkal találd meg az ovulációdat.

[link]

2011. szept. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam sokáig, nekem 5-6 hetente jött meg, volt, hogy több is.
2011. szept. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm, akkor most megnyugodtam, hogy nem csak nálam van ez.

2 év múlva szeretnénk babát, és elgondolkoztam rajta, hogy ha fogalmam sincs, hogy mikor van ovum, akkor az kicsit megnehezíti a dolgunkat. Köszönöm a linket is!

2011. szept. 30. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!