Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy alacsony hormontartalmú...

Egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátló milyen mellék hatásokkal járhat?

Figyelt kérdés

Erős menstruációs görcsök miatt kellene szednem, hogy jobban legyek de a szüleim nem akarják, hogy hormonokat szedjek mert hogy akkor mit tudom én milyen hatásai lesznek.

Aki emiatt szedi az mesélne, hogy mik a tapasztalatai vele?


2019. nov. 12. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira egyéntől függ, hogy egy csomó mindent fel lehetne sorolni, amitől majd kétségbe fogsz esni.
2019. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként fogamzásgátló tabletta szedése helyett érdemesebb lenne kivizsgálni, mi az erős vérzés oka. A bogyó csak elfedi a problémát, de nem oldja meg.
2019. nov. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elkezdenéd szedni akkor előtte fontos hogy elmenj egy vérvételre ami azt mutatja ki hogy hajlamos vagy-e trombózisra, mert ha igen akkor nem szedheted. Van biztos olyan aki akkor is felírja, de nem szabad!

Nekem is olyan okból írták fel mint neked, plusz össze-vissza vérzések miatt és már 3 éve szedem.

[link]

Én ezt a fajtát szedem, ha a mellékhatások részére görgetsz akkor ott leírja őket, de ha valamilyen tünet van olyankor tabletta váltás kell.

Nekem pl. már az első fajta tabletta amit felírt jó volt, nem tapasztaltam mellékhatást szerencsére.

Mondjuk én most tervezem abbahagyni mert tényleg nem egészséges, de különösebb problémám nem volt vele.

Láthatod hogy pl. a trombózis veszélyt is növeli valamennyivel, ezért is kell előtte az a vérvétel amit írtam, ne legyen alapból magas vérnyomásod, igyál eleget és lehetőleg ne cigizz. Ezeknél az újabb gyógyszereknél már nem olyan nagy az esély rá mint régen, de azért nem 0%, ahogy írja is.

Az a lényeg hogy megtaláljátok az orvossal a neked megfelelőt. Persze ha nem muszáj és nem olyan annyira fáj hogy kibírhatatlan akkor jobb ha nem szeded (mint ahogy minden gyógyszernél így van)

21/L

2019. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ha elkezdenéd szedni és utána valamikor abbahagyod, akkor az nem garantálja hogy nem térnek vissza az erős görcsök.
2019. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a szüleidnek.

Én elájulok a fájdalomtól, nagyon rosszul szoktam lenni de eszembe nem jutna fogamzásgátlót szedni ezért. (amúgy már szedtem de a hasam ugyanúgy fájt)

Inkább irass fel rá erős fájdalomcsillapítót. (tudom ez se jó, de inkább ez mint a fog.gátló)

2019. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam évek után jött elő egy nagyon rossz mellékhatás, visszatérő gombás fertőzés a megváltozott hüvelyi ph miatt. Ahogy abbahagytam a tablettát, azonnal helyrejött, de sajnos mindig érzékenyebb leszek már a gombára.
2019. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6. Nekem is. Plusz a libidóm 0-ra csökkent.


Nem számít, hogy alacsony hormontartalmú: akkor is kikapcsolja a ciklust. Nem lesz peteérésed, tehát igazi menstruációd sem.


Kérdező, én a szüleidnek adok igazat.

2019. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!