Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Technikailag kivitelezhető,...

Technikailag kivitelezhető, hogy megkatéterezzem magamat?

Figyelt kérdés
Szóval ápolónak tanulok, másodéves vagyok és még sose katétereztem, de már nagyon szeretnék. A suli bíztosítja az eszközöket tanulmányi céllal. Nagy hülyeség lenne? Tudok kárt tenni magamban? Az elméletet tudom és már sokat láttam.

2019. nov. 13. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon veszélyes! Hallottam már olyanról h vkinek elrontották és ki kellett műteni belőle. Szerintem inkàbb nézz meg egy filmet!
2019. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Igen nagyon is tudsz , ha nem jól teszed fel vagy túl gyórsan csinálod megsérdet a spinketerek. Inkább kérj segítséget és egy ehhez való babát , nálunk is vannak ilyenek de ha még nem tanultátok akkor nemsokára már fogjátok.
2019. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*spinktereket
2019. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Veszélyes, fertőzéseket szedhetsz össze, főleg ha nem sterilek az eszközök magadnak nem is tudod úgy betartani az asszepszis-antiszepszist.
2019. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadon gyakorolj, fertőzést vihetsz fel! És nem is kellemes érzés, tehát én sem ajánlom.

Amit még megtehetsz a gyakorlás kedvéért, tanulmányozd az érintett területet tükörben, mert néha nehéz megtalálni a húgycsőnyílást. De ne dugj be semmit! Lesz majd még alkalmad gyakorolni, ha olyan helyre mégy dolgozni.

2019. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 az inkább sphincter


Technikailag kivitelezhező, de nem ajánlott. Fertőzésveszély miatt, meg nem egy kellemes érzés. Amúgy nem egy bonyolult dolog, katéterezhetsz még eleget.

2019. nov. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen simán kivitelezhető. Bizonyos műtétek után (Wertheim műtét) károsodhat a hólyagürítési funkció, így a betegeknek meg kell tanulniuk saját magukat katéterezni.

De volt olyan ismerősöm is, aki bizonyos betegség miatt nem tudta teljesen kiüríteni a hólyagját, neki is csapolnia kellett magát napi kétszer.

Viszont én biztos nem tenném. Annyira nem kellemes, és persze, fertőzést simán fel lehet vinni vele.

2019. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mások is katéterezik magukat. Pedig ők csak egy gyors talpalmot kapnak. Ha nagyon akarod akkor próbáld ki csak tartsad be a higiéniát.
2019. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2019. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nőt vagy Férfit kőnnyebb katéterezni?
2019. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!