Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim torna menstruációs...

Intim torna menstruációs görcsök ellen?

Figyelt kérdés

A védőnő ajánlotta a suliba. De sajnos nem találtam csak tanfolyamokat,ami elég húzós árban vannak. Tudtok ajánlani gyakorlatokat? Illetve véleményeket, hogy kinek mennyire vált be? :)

19/L



2019. nov. 17. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem érdemes. Nekem nem csak görcsökre vállt be, de egyéb más problémákra is, na meg magán életbe se hallottam reklamációt.


Alapvetően az első dolog az lenne, hogy "találd meg" az izmokat. Magyarán meg kell tanulnod mozgatni őket. Ez lehet, hogy már megy neked, lehet, hogy nem. Ilyenkor az én tanárom azt ajánlotta, hogy helyezd oda az ujjadat, amit mozgatni akarsz. Ezt lehet bugyiban, nadrágban csinálni, tehát nem kell itt meztelenkedni, ha nem akarsz, ez inkább mentálisan segít. Tehát itt mondjuk helyezd a vaginádhoz vagy a fenekedhez (érdemes mind a kettőt dolgoztatni).

Aztán ha megvan, akkor csinálj olyan dolgokat, hogy gyorsan megszorítod és elengeded. Mondjuk 1 percen keresztül. Ilyen 1-2 másodperces váltakozásokkal.

Aztán csinálj olyat, hogy megszorítod és tartod. Először mondjuk 5 másodpercig aztán dolgozd fel magad 10-ig. Utána elengeded, szusszansz egy kicsit és megint összehúzod.


Idővel megtanulod majd a három gyűrűt külön külön mozgatni, akkor már azokkal is lehet gyakorlatozni, de már ez a kettő alap gyakorlat sokat fog segíteni. Ha napközben többször is tudod csinálni, az még jobb, de napi 10 perc legyen meg. Én sokszor szoktam munka közben (ülőmunka), ha unatkozom akkor tudom csinálni anélkül, hogy bárki is látná (már nem kell odahelyezzek semmit, simán tudom mozgatni bármiféle külső jel nélkül).


Sok sikert! Szólj, ha valami nem világos.

2019. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kipróbálom! :)
2019. nov. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!