Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candidás/gombás hüvelyfertőzés...

Candidás/gombás hüvelyfertőzés mellett mindenképp kell diétázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hónapok óta vissza-visszatérő fertőzéseim vannak.

Első körben baktériumokat mutatott ki a vizsgálat, de miután a párommal együtt voltunk ismét előjött minden (égő érzés, viszketés, néha furcsa folyás, alul fájdalom).

Most bővebb tenyésztésre küldték a mintát, és kiderült hogy gombám van/candida.


Felírt az orvos szájon szedhető gyógyszert, és a pevaryl családból kúpot és krémet.


Mellé vettem még vitamint is.


Van barátnőm akinek van gombája de neki komoly külső tünetei is, és ő diétázgat. Nem tudom hogy hüvelyi gombásodás mellett kellene-e pár hetes diéta (szénhidrát elhagyás stb)- nem mondta nekem az orvos,és csak most jutott eszembe.


Köszi előre is a választ!


24L


2019. nov. 20. 11:10
 1/1 anonim válasza:

Diéta nem szükséges szerintem, max a cukor és a koffein bevitelét minimálisra csökkenteni.


1.Hüvely kezelésére bevállt az idelyn aztán gynoflor.


2.Belső candida kezelés is szükséges mivel el van savasodva ez miatt a szervezet tehát lúgosítani kell. Napi szinten igyatok meg 1 teáskanálnyi vízben feloldott SZÓDABIKARBÓNÁT! Csodaszer!


3. Immunrendszer erősítésére, gombaölés : kívűl grapefruitmag csepp ehinaceaval ez is csodaszer.


4. Jó tanács, hajatokat semmiképp ne mossátok zuhanyzás, fürdés közbe, vagyis úgy ne hogy a koszos hajlé érintkezik a hüvellyel. Mindenképp mossátok külön.


Kiegészítésnek a zoknikat alsóneművel ne mossátok és ha egy mód van rá vasalható bugyikat hordjatok, és szorgosan vasalni az alsogatyákat, bugyikat :)


Soknak tűnik de hatásos, csak kitartást csajok:))

2019. dec. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!