Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak a menstruációs...

Mit csináljak a menstruációs fájdalommal?

Figyelt kérdés
Nagyon görcsölök az első két (max három) napon. Az a baj, hogy sportolok és nem szeretnék edzéseket kihagyni. Gyógyszert szoktam szedni de ha már nem hat akkor végem van. Teljesen használhatatlan vagyok abban a két napban. Ez teljesen megkeseríti az életemet. Mit lehetne csinálom? Ez már elviselhetetlen és már a menstruációm előtti héten rettegek.

2019. nov. 22. 22:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy pont lenne egy fontos esemény mikor meg kellene jönnie következő alkalommal.
2019. nov. 22. 22:14
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Görcsoldót fájdalomcsillapítóval együtt szedj, illetve orvosi kivizsgálás, mert lehet, hogy szervi oka van.
2019. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Leginkább ne hisztizz és viseld el. Vegyél melegvizes palackot és tedd a hasadra vagy egy plüssállatot, vagy egy párnát. Minél kevesebbet törődsz vele, annál kevésbé veszed észre, hogy görcsölsz. És igyál sok folyadékot és egyél pár kocka 75%-os étcsokit (az segít).


Ez alól kivétel az, ha valmai orvosi bajod is van, azt ki kell vizsgáltatni.

2019. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Hát utolsó neked nem igazán volt durva fájdalmad. Flector rapid nekem segített, és igen menj orvoshoz. Bár nekem az is működött,hogy nem ettem cukrot élesztős és tejes dolgokat (csinálnom kellett ilyen durva diétát és akkor csillapodott). Most meg szültem egy gyereket és azóta nem fáj hála Isten
2019. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, csináljon hüvelyi ultrahangot,mert lehet endometriózis. Ha ennyire görcsölsz,akkor pedig orvosi ügyelet. Én a műtétem előtt havi 2 napig jártam oda, kértem fájdalomcsillapíto injekciót, az algopyrin, nospa és izomlazító keveréke. Jobban hatott, mint a sima gyógyszerek.
2019. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Algopirin, valami meleget tegyél a hasadra, ill. van egy cickafark nevű zöldtea, az vérzést csökkent és görcsöt old. Nekem segít a sport, ha magas a vérnyomásom, nem fáj a hasam (van hogy létezni is alig tudok annyira fáj, csak nekem ez általában az 1. és ritkán a 2.nap).

Jah, meg azt figyeltem meg hogyha egy kis ideig tudatosan feszítem az alhasamat, majd utána kis ideig ellazítom, akkor az is oldja a görcsöt.


(NoSpa nekem nem hatott amúgy)

2019. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!