Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs fájdalommal...

Menstruációs fájdalommal valakinek volt hasonló tapasztalata? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint másfél évvel ezelőtt jött meg az első menzeszem. Az elején minden rendben volt, alig voltak görcseim. Aztán a negyedik alkalommal, a negyedik napon teljesen más jellegű volt a fájdalom, mint az elején. Viszonylag a semmiből jött, százszor jobban fájt, ésteljesen más érzés volt. Nem hasonlított annyira görcsre, vagy nem is tudom, elég nehéz leírni. Mivel annyira rosszul lettem másnap is, berohantunk a kórházba, de ott nem mondtak semmit, csak hazaküldtek annyival, hogy legközelebb vegyek be erősebb fájdalomcsillapítót. Azért elmentünk anyukámmal nőgyógyászhoz, de ott csak egy ultrahangot csináltak, nem találtak semmit, és egy kis vállveregetsel hazaküldtek, hogy más is kibírja. Utána én id azt hittem, hogy én reagálom túl, egy öt hónapig nem is történt semmo, aztán most augusztusban újra kezdődtek a tünetek, azóta vidzont egy hónapot sem úszok meg. Mindig a negyedik vagy az ötödik napon jelentkezik a fájdalom, egy-másfél óráig tart intenzíven fájdalomcsillapítóval és ezalatt a pár óra alatt a vérzés is erősebb szokott lenni. Most megyek márciusban végén egy másik orvoshoz, remélem ott többet megtudok. Ez a fájdalom már tényleg rettenetes, bárhol vagyok, iskola, vendégsékg, ott kell hagynom mindent, mert egyszerűen kéoptelen vagyok bármit is csinálni, nyöszörgök, próbálok rá meleget rakni, de nem sokat szokott javulni, és csak szenvedek. Utána általában annyira elfáradok, hogy ha van rá lehetőségem elmegyek aludni, mert a végére alig állok a lábamon. Másnak is van ilyen, vagy tényleg csak én reagálom túl?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. Egyébként 15 éves vagyok. :) Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. márc. 1. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ez ilyenkor teljesen normális.Az elején mikor megjött nekem is nagyon fájt nagyon görcsölt a hadam.Ilyenkor szendj görcsoldót vagy Nospát én azt szoktam és a hasadra rakj melevizes ruhát.Az is segit mert el lazítja az izmokat es ez is csillapitja a fájdalmat :)
2018. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen normalis. Gondolom nem hiszed el, de en megy irigyellek is,mert nekem nem masfel oraig tart a fajdalom, hanem harom napig.

Nekem ugy volt, hogy az elejen semennyire sem fajt kb egy evig, utana iszonyuan fajt ket evig, majd szerencsere az elmult kb fel evbe mar nem faj annyira.

Neked is szerintem ez csak egy idoszak, majd lesz jobb, meg szerintem rosszabb is. Ezzel annyira nem erdemes orvoshoz szaladozni, inkabb probalgasd a gorcsoldokat, hogy neked melyik hasznal, mert ezt orvos nem tudja megmondanim

A tobbi modszer neked meg 15 evesen meg nem realis, max a fogammazasgatlo, de azt nem ajanlom.

Probalgatgatsz meg teakat, meleg vizet, meg mas hazi praktikakat. 15/l

2018. márc. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos ezeket már próbáltam nem segítenek. Az első három napon, amikor görcsölök, beválik minden, egy sima nospa is elég, megy egy kis melegvizes palack. De sajnos a negyedik napon ezek nem szoktak elegek lenni, próbáltam nospa fortét, algoflex m-et, nurofen fortét, de egyelőre egyik sem használt. Próbáltam előtte napokban a melegvizes fürdőt, de sajnos az sem. Ilyenkor tényleg képtelen vagyok bármit csinálni,ráadásulba fájdalom.is más, nem hasonlít görcsre és sokkal jobban fáj. Valakinek esetleg van még tippje, vagy volt már hasonló fájdalma?
2018. márc. 2. 07:48
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Sajnos ez gyakori a nőknél, még akár később is. Én kipróbáltam már az összes ilyen házi praktikát és semmi nem segít. Csak akkor elviselhető ha lefekszem és nem mozdulok, de ezt ugye nem mindig lehet egész nap csinálni. Nekem egyedül a fogamzásgátló szedése segített ezen, mivel akkor a vérzés nem rendes menstruáció, így a mennyisége is kevesebb és nem is fáj annyira. Viszont ez sem mindenkinek megoldás, durva mellékhatásai lehetnek és ha nem szexelsz csak havonta pár órát fáj akkor anyagilag sem éri meg.

Csak azért írtam, mert ez is egy lehetséges megoldás, de mindenképpen alaposan nézz utána, mielőtt ezt választod.

2018. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Csatlakozom az előzőekhez,ez ezzel jár. Nekem 10 évesen jött meg először,kb 15-16 éves koromig a cián kivételével mindent szedtem rá,és így is szenvedtem tőle.

Amikor később párkapcsolatom lett,elkezdtem fogalmazásgátlót szedni,attól mintha csoda történt volna,enyhült. Amíg várandós voltam a gyerekeimmel,illetve szoptattam volt a legjobb,mert nem volt menzeszem. Azóta megint görcsölgetek néha,de messze nem olyan vészes. Hallottam olyat,hogy volt akinek szülés után elmúlt ez a fajta erős fájdalom,más meg azt mondta,azóta megőrül.

Igazából azt gondolom,hogy Te most vagy abban a korban amikor dúlnak a hormonjaid,és a tested megpróbál ehhez alkalmazkodni.

Próbálj türelemmel lenni,és ne pánikolni (az orvosi vizsgálatot csináld meg,hogy megnyugodj ebben a tekintetben). Idővel mindenképp kisebb intenzitásúak lesznek a fájdalmak.

2018. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj meg Ligetszépe olajat szedni. A várható vérzés előtt másfél héttel kezd el a kúrát minden hónapban. Nem fogja tejesen megszüntetni a görcsöket, de elviselhetővé fogja tenni. Nekem van ebben sajnos tapasztalatom. Ki kellene zárni a vesegörcs lehetőségét is. Az átfázással is nagyon kellene vigyáznod.
2018. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Aszpirinnel is próbálkozhatsz. Az összehúzó hormon ellen hatásos. Papaverin jobb, mint a Nospa. Most azt hiszem hiánycikk.
2018. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dóri84 ***** válasza:
0%
Nekem pontosan ugyanez van. A vége felé, mikor már kevés van akkor jön ez a fura fájdalom , olyan késszurásszerű, éles és szószerint le kell feküdjek azonnal vízszintesbe. Általában 4. nap reggel. És a görcs közben megint elkezd folyni a cucc. Én voltam mindenfelé ezzel, nőgyógyász, belgyógyászat. Volt egy makacs felfázásom másfél éve, azóta küzdök ezzel, kb minden második hónapban jön elő. De a felfázásból kikezeltek antibiotikummal és nekem is mindig azt mondják, mivel nő vagyok, ez ezzel jár , viseljem el. De szórul szóra ugyanez, mint neked, csak én 34 éves vagyok és szültem 2 gyereket. Vastagbélgyulladásom is volt 2 éve, mert kiderült , h gluténérzékeny vagyok. Szóval azert nálam több olyan dolog történt, ami nálad korodból adódóan nem. Ezért én felkeresnék egy belgyógyászt is. Hormonvizsgálatot kérjen anyukád, meg nézessetek vizeletet. Ha ezek mind rendbe vannak, akkor sajni ez van. Szívás ez tudom😣! Nekem még talán bevált az Advil Ultra Forte. Reggel érzem h jönne az a görcs, beveszem és jóval kevésbé jön elő! Kitartás!
2018. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!