Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezdhetem normál méretű...

Kezdhetem normál méretű tamponnal?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, egy éve menstruálok, és eddig csak betétet használtam. Tavaly, mikor először megjött, épp nyaralni voltunk, és még csak kevés barna színű vér jött, akkor próbálkoztam mini tamponnal, de nem sikerült feltenni. Most úgy gondoltam, kipróbálom újból, mert hamarosan megint nyaralni megyünk, és nem lenne kellemes kihagyni a fürdést... pláne, hogy fürdésen kívül mást nem lehet ott csinálni, ahova megyünk. Itthon viszont csak normál méretű tampon van. Kezdhetem ezzel is? Úgy gondoltam, majd a vérzésem legerősebb napján kezdem, hogy sikerüljön.
2010. júl. 19. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azért vennék a helyedben egy csomag minit is, biztos, ami biztos alapon (az utolsó napokban már egyébként sem lesz szükséged a normálra).
2010. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs akadálya, de ha szűz vagy, nem ajánlom, nem bírod majd betuszkolni, fájni fog. ráadásul ha kevés a vér, mindenképp muszáj minit venned, mert olyankor a normál nem használható.
2010. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy feltudod-e teljesen dugni az ujjad, gond nélkül, ha nem megy szerintem mellőzd a normált, és tényleg mindenképp vegyél majd minit is, esetleg light day-t. Érdemes lesz addig elmenned venni, mert ha x doboz normál nem elég, tényleg utolsó napokra nem kell, oda feltétlen minit. Bár nekem nem első napokra se kell normál, inkább 3 óránként cserélek ha kell.


Ha esetleg félsz szólni anyudnak, hogy menjen vegyen neked ( anno én nagyon féltem, aztán mikor megmondtam, akkor csak lefele beszélt róla, hogy hogy fáj az első stb. stb mondhatom nagyon kellemes volt). Sulitól mi kaptunk kis csomagot, amibe volt, azt próbáltam ki (7-dikbe adnak). És mivel nem fájt egy cseppet se, ezért egyik nap csak elszaladtam a kisboltba venni.

2010. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi elég furcsán fogalmaztam meg az egyik mondatot,

"Érdemes lesz addig elmenned venni, mert ha x doboz normál nem elég"

Vagyis hiába van otthon mondjuk 5 doboz normál, úgyhogy simán elég lenne az egész nyaralásra, de minire szükség van az utolsó napokba, úgyhogy még nyaralás előtt menj el, mert ott szerintem kellemetlenebb lesz elmenni úgy boltba, hogy mindjárt jövök, csak normál tamponnal készültem ,de igazából mini kell, úgyhogy elugrok venni. Itthon pedig még észrevétlenül betudod szerezni a megfelelő méreteket.


Tudom, hogy leszólnak páran, hogy szülőktől nem kell félni , nem ciki tampont venni, természetes. De ilyen korba azért még benne van az emberbe.


Előző voltam.

2010. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én elsőre Super-t helyeztem fel, és egyáltalán nem fájt. De mindenkinél máshogy van, érdemes először minivel kipróbálni:)
2010. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Azt hiszem, van még nálam egy darab mini, azzal kipróbálom, aztán ha sikerül, szólok anyukámnak, hogy nyaraláskor pont meglesz, vegyen nekem minit is.

Mivel legelőször nem sikerült feltennem, nem is vett itthonra tampont (mármint magának szokott, csak normalt).


Szerintetek azért nem sikerülhetett feltennem először, mert még csak barnás vérzésem volt?

2010. júl. 19. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Nem lazultál el elégé, nem véreztél rendesen, rossz irányba toltad, nem merted elégé megtolni. Én maradok a véleményemnél, hogy először ujjal ki kell tapasztalni, merre kell tolni.
2010. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem még a minit is akkor sikerült feltennem amikor már nem voltam szűz. Az a lényeg, hogy nagyon dugd fel, mert különben fájni fog. Ha fáj akkor az azt jelenti, hogy még bentebb kell rakni.
2010. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!