Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem akarják megcsinálni...

Miért nem akarják megcsinálni nekem a tomoszintézist (~mammográfia)?

Figyelt kérdés
Nem rég felfedeztem egy csomót az egyik mellemben, el is mentem rögtön orvoshoz aki ultrahang alapján azt mondta hogy nagy valószínűséggel jóindulatú daganat, de csináltassak tomoszintézist (olyan mint a mammográfia csak biztosabb az eredménye) és ha abból se 100%-osan egyértelmű akkor biopsziát is, biztos ami biztos. Az a problémám, hogy azon a helyen ahol tomoszintézist végeznek (elég kevés ilyen hely van itthon) nem hajlandóak fogadni, mert túl fiatal vagyok (22 éves)...Nem értem miért számít a korom, próbáltam utánajárni de semmit se találtam. Ráadásul nem is tb-re csinálnák a vizsgálatot, én fizetnék érte! Van esetleg ötletetek?

2019. nov. 26. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a mammográfiáról hallottam, hogy fiatal korban jobban károsítja a szöveteket a vizsgálattal járó sugárzás, nagyobb a kockázata, mint a haszna. Másrészt mivel még keményebb az emlő szövete, nem is lesz jól értékelhető az eredmény.


Menj vissza az orvoshoz, és beszéld meg vele, mi tévő legyél. Lehet, hogy ha kifejezett beutalót, papírt, valamit viszel, akkor mégis hajlandók megcsinálni.

2019. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam de ilyesmi okokat feltételeztem. Mondjuk nem tudom ezt miért nem tudtak valami ilyesmit mondani a sima nem helyett. Meg miért mondták azt hogy ha ők csinálnak ultrahangot és az alapján úgy ítélik akkor lehet? Meg azt se értem hogy más sugárzással járó vizsgálatokat végeznek fiatalokon is, vajon miben más? Na mindegy, valami lesz, köszönöm a választ!:)
2019. nov. 26. 19:31
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem tudom mi a valódi oka, csak tippelni tudok, de ott megkérdezheted, ahol nem vállalnak el.

22 évesen, az emlőkről kb. 15 - 15 felvétel készül, sugárterhelés nagy, nagyobb lenne a kockázata, mint az eredménye (ALARA elv), és valószínűsítem, hogy az indoklás elve nem felelt meg a szabályoknak, ha egyáltalán volt beutalód, nem látom ebben azt, hogy mivel lennél beljebb ezzel a vizsgálattal, biopsziát meg tudnak UH vezérelten is csinálni, ha szükséges.

Mammográfiát sem szívesen csinálnak ilyen fiatalon, de az csak amúgyis 2D-s.

2019. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ezek után jobban értem! Mindenképp beszélek majd az orvossal vagy másik orvossal is hogy mi lenne a legjobb megoldás.
2019. nov. 27. 16:42
 5/5 MissEn válasza:
Mammográfiát 40 éves kor felett indokolt végezni, mivel a vizsgálat alatt a melleket összepréselik és nagy dózisú sugarat kap ami később gondot okozhat pl tejtermelodes...
2019. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!