Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességi cukorbetegség és...

Terhességi cukorbetegség és diéta Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29 hetes km vagyok, és diabéteszes. a terheléses értékem 7,8 volt, ami a határ. Most diétázom és mérek minden főétkezés alkamával. Dietetikussal állítottuk össze a diétát és a diabetológussal is beszéltem. Ennek ellenére naponta egyszer 7 fölött van egyórás mérésnél a cukrom. (Az orvos egyórás mérésnél azt mondta, hogy mindenképp 7 alatt legyen). Volt valaki hasonló helyzetben? Lett valami szövődménye a dolognak a gyerekre nézve?

2019. dec. 5. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Diabetológussal beszélj, mert állítani kell a diétádon. Mikor kezdted a diétát? Mikor mész kontrollra?
2019. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 hete kezdtem, és kedden megyek. Azért aggódom, mert akármit csinálok (kaptam diétás tervet, stb.) mindig van egy alkalom,a mikor 7,2 vagy 7,3 egy nap. A többi érték általában jó, de ez zavar, hogy mindig van egy, amikor egyszerűen, ha megfeszülök sem tudom letornászni. És mivel keddig még van sok idő, aggódom, hoyg nem lesz-e szövődménye, ha nem változik. :(
2019. dec. 5. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Keddig nem lesz. Ha hetekig, hónapokig lenne ez, akkor.

Nézd át miket ettél akkor, amikor magasakat mértél. Érdemes ott változtatni. Nekem van olyan kaja amit este tolerál a szervezetem, reggel meg megnyomja a cukrom. Első körben ezt érdemes változtatni. Ha nagyon nem akar beállni, úgyis inzulinra tesznek.

Plusz kaja utáni mozgás segít. Illetve arra figyelj, hogy a stressz is megemeli a vércukrot. Valamint ha kevesebbet iszol valamiért.

2019. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!