Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj menstruáció előtt...

Miért fáj menstruáció előtt irdatlan módon a fejem? Egyébként nem vagyok fejfájós. Gyógyszer is alig hat. Van erre valami megelőzés?

Figyelt kérdés
2019. dec. 12. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sok sok folyadék. Másik fajta gyógyszert próbál ki.
2019. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ilyenkor pont rossz sok folyadekot inni mert amúgy is visszatartja a szervezet. Nyilván végig próbaltam már a "gyógyszereket"

Ekkora közhelyeket ne írjatok már. Nyilván ha fazik a fejem nekem is eszembe jut a sapka!

2019. dec. 12. 20:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor fokozódik a folyadékvisszatartás,ami miatt az agyban is nagyobb nyomás alakul ki. Mérted már ilyenkor a vérnyomásodat?
2019. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon alacsony a vérnyomásom mindig. Attól nem fáj a fejem.
2019. dec. 12. 21:02
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

2#


"gyógyszerek"


Valakinek nem hat, egyből leszólja...


Amúgy speed jó erre. Vízhajtó is, fejfájás gyengül

2019. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor a citromfű tea szokott segíteni.
2019. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Van olyan migrén, ami tipikusan ciklushoz kötve jelentkezik. Viszont a migrénes fejfájásnál minél előbb be kell venni gyógyszert, mert különben már semmi sem fog hatni. Ezért is javasolt gyorsan felszívódó fájdalomcsillapító (Flector granulátum, Aflamin rapid por), ezek vénykötelesek.
2019. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Plusz nem tudom, szedsz-e fogamzásgátlót, de pl. az is ki tudja hozni a migrént az arra hajlamosaknál.
2019. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

5. Speed? gratulálok.

Citromfű tea tényleg jó menses idején meg amúgy is de a fejfájason nem változtat sajna. Ez nem migrén inkabb ilyen tompa erős fájdalom de ma már a hányingerig jutott.

Nagyon erős gyógyszerektől a gyomrom fáj. Így elég ördögi a kör. Mert valaszthatok hogy melyik fajdalomtól szenvedjek. Meg az a fura, hogy pl.naproxen megszünteti teljesen az erős menses miatti hasfájást de a fejfájasomra egyáltalan nem hat valamiért. De máskor tényleg nem fáj a fejem soha. Front idején sem. Max ha megbetegszem.

2019. dec. 12. 22:18
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy a fogamzasgálótól van. Pár éve van ez a tünetem. Fogamzasgatlót meg sokkal régebb óta szedek és nem is hagyhatom abba.
2019. dec. 12. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!