Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikumos kezelés mellett...

Antibiotikumos kezelés mellett szabad kocogni, úszni keveset? Megelőzésként mit tehetnék, hogy a menstruációmnak se zavarjon be a gyógyszer?

Figyelt kérdés

7 napig anitbiotikumot kell szednem felső légúti fertőzésre és fülgyulladásra. Igazándiból teljesen jól voltam csak a fülem fájt mikor orvoshoz mentem és hiába tiltakoztam, antibiotikumot írt fel. Aktil Duo-t szedek, de elég zombi leszek tőle és nagyon jól esne egy kis kocogás vagy reggeli úszás (mondjuk ezt úgy, hogy víz ne menjen a fülembe). Szabad ilyenkor?

Illetve a másik kérdés, hogy sok mindenki mondja hogy késni szokott a menstruációja tőle. Nagyon ki vagyok centizve a nyaralás miatt, és nem kéne hogy max. 2 napnál többet késsen? Meg tudom ezt előzni valahogy? Hogy pontosan jöjjön meg? Eddig mindig pontosan jött meg. Köszönöm előre is a segítséget!



2014. júl. 27. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol hallottad ezt a két állítást. Én még sosem hallottam és nem is tapasztaltam ilyet. Ha úgy szedek antibiotikumot, hogy nem vagyok beteg, úgy értem, hogy nem az ágyban fekszem lázasan, akkor ugyanúgy szoktam sportolni mint bármikor. A menzeszemet sosem befolyásolták ezek a gyógyszerek.
2014. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kocogás önmagában nem lenne gond, de a kimelegedés és izzadás miatt a betegség elhúzódását, további erősebb megfázást kockáztatsz.


Az úszást nem javaslom, mert a fertőzésed miatt mást is megfertőzöl (uszoda vize, zuhanyzó, úszótársak).


Menstruációval kapcsolatos kérdést másra hagyom, nincs tapasztalatom.

2014. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!:)
2014. júl. 27. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!