Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tabletta mellett terhesség?

Tabletta mellett terhesség?

Figyelt kérdés

Endometriózis gyanújával fogamzásgátlót irt fel a doktornő. Novemberben kezdtem (28dbos).

Dec.1-jén megjött 8-án mondhatni elmúlt. Babáztam pár napig, és Tegnap 12-én görcsökkel megjött újra.. mivel privát a doktornő és az elmúlt 2-3 hónapban kb 200€ba fájt a látogatása ezért csak egy e-mailt írtam neki, gondolván nincs baj, csak biztos a hormonjaim összezavarodtak. A válasza az volt, hogy csináljak egy tesztet és hétfőn hívjam vissza.. tesztet leghamarabb holnap tudok venni..

De kíváncsi vagyok, hogy volt e már valakinek hasonló?



2019. dec. 13. 21:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézését az elírásért, barnáztam nem babáztam..
2019. dec. 13. 21:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez közted vérzés, ami teljesen normális az első 3 levél alatt. Innentől nincs menstruáció, hanem a bevitt mű hormonok irányítják a 28 napos mű ciklusodat. A szünetben jön meg a megvonásos vérzés, mert lecsökken a hormonszint. Ha a tabletták szedése közben kezdődik vérzés, akkor hormonprobléma van, és köztes vérzés jelentkezik.
2019. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha nincs menstruációm akkor a köztes vérzés is ugyan úgy 1 hétig tart mint a normál menstruáció? Nem vagyok jártas a fogamzásgátló témában.. Nekem 26+2 darabos van.

26 éves vagyok és eddig soha nem szedtem.

2019. dec. 13. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Változó, hogy kinek meddig tart a megvonásos vérzés. Nekem 4-5 napig. Bár én 21 szemeset szedek, és 7 nap szünetet kell tartani. Nálam a 7 napos szünet 5-6. napja körül kezdődik mindig a megvonásos vérzés.
2019. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A köztes vérzés bármeddig tarthat. Az az a vérzés, mi jó esetben nincs. Tehát ha fogamzásgátlót szedsz, többnyire 28 naponta megvonásos vérzés van (mikor szünet vagy placebo tabletta időszak van). Köztes vérzés pedig az aktív szemek közben jelentkezHET, ha valami nem oké a tablettával. Az első 3 levél alatt normális a köztes vérzés. Ha utána is előfordul, akkor már gond van. Remélem így érthető.
2019. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!