Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudnék még tenni, hogy...

Mit tudnék még tenni, hogy elmúljon a hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Vasárnap kezdett viszketni, tehát már lassan egy hete van (gyógyfürdőben szedtem össze). Canesten kúpot tettem fel, Canesten krémmel kenegetem napi 3x-4x, nőgyógyász felírt egy gyógyszert, amiben 2 tabletta van és egy hét eltéréssel kell bevenni (még csak egyet vettem be), meg felírt egy kenőcsöt, amit aplikátorral kellett a hüvelyembe lőni. Tegnap óta csak még jobban viszket, nem értem, aludni is nehéz.


Még tudnék valamit tenni érte? Házi praktika, vagy bármi vény nélkül kapható dolog? Az orvos szerint a Canesten nem használ, azért én kipróbáltam, ártani nem árthat (meg előbb Canesteneztem, minthogy az orvos mondta volna).


Egyébként nagyon erős szaga van, mások érezhetik ezt rajtam?


2019. dec. 14. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Az orvos utasításait kell követni.

Ő jobban ért hozzá.



Igen, mások is érezhetik.

2019. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha erős szaga van, akkor nem csak gomba, hanem kevert fertőzés, bízd az orvosra a kezelést!
2019. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bakteriális fertőzés. Erre csak orvos írhat fel hüvelykúpot, vény nélkül bem kapható. Canesten azért nem használt, mert az gombára jó, neked meg nem gombád van. Nekem utoljára Clion D hüvelytabletta használt.
2019. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vett le az orvos tenyésztést? Abból derül ki,hogy gomba vagy baktérium és ezeknek más a kezelése.
2019. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász mondta, hogy ez gomba. Ő írt fel rá gyógyszert meg krémet.
2019. dec. 16. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert, krémet kaptál?
2019. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A krém dobozát kidobtam már, nem emlékszem a nevére, G betűvel kezdődik és van benne Y :D


A gyógyszer neve pedig Fluconazole

2019. dec. 16. 19:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Na, megtaláltam, a krém neve Gynazol!
2019. dec. 16. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Gynoxin, Gynazol lehet...

Ezek egyértelműen mind gomba ellenes készítmények, viszont ha szaga van, akkor bakteriális fertőzésed is van. Bethadine hüvelykúp esetleg segíthet, ami vény nélkül kapható, vagy menj vissza az orvoshoz/keress másikat, ha azóta sincs változás.

2019. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :) Már jobbb azért de nem tökéletes
2019. dec. 16. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!