Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehetne bármivel segíteni...

Hogy lehetne bármivel segíteni azon, akinek endometriózis problémája van?

Figyelt kérdés

Régebben volt műtétje is, és még mindig fent áll a probléma, de azt nem tudom milyen mértékben stb.

Hogy tudnék neki segíteni, tanácsot adni, esetleg könyvek gyógymód stb.? Valakinek bevált valami? Köszönöm!



2019. dec. 22. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, orvos tud rajta segíteni
2019. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Sőt, továbbmegyek, azzal tudsz legjobban segíteni neki, ha nem turkálsz az egészségügyi gondjaiban, nem akarsz rátutymálni könyveket meg gyógymódokat.
2019. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak mesélt róla, de nem mondtam neki semmit.
2019. dec. 22. 16:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ez most akkor azt jelenti, hogy meddő? Nem kérdeztem rá pontosan, hogy jelenleg mi van.
2019. dec. 22. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor tartsd magad ehhez, nem kell kéretlen tanács neki

Amúgy meg google endonetriózis

2019. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom én mondjuk pont tökre örültem, amikor a barátaim meghallgattak és akár próbáltak segíteni is. Nyilván ha valaki ebben szenved általában minden kis apróságot elolvas 3szor szóval valszleg újat nem tudsz neki mondani, de szerintem a szándék a fontos.


Konkrétan viszont tényleg nem lehet semmit javasolni, mert nem ismert a betegség oka, így a kezelés is a tüneti kezelésnél megáll. Vannak ötletek, hogy bizonyos diéták, testmozgás vagy akár pszichológus mind mind segítenek az orvosi kezelés mellett, de egyik sem bizonyított 100%-osan. Van akinek bejön van akinek nem.

2019. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Facebookon van egy endometriózis tamogató csoport. Ezen a néven megtalalja az ismerősöd. Ott tudnak neki segíteni. Rengeteg ezzel küzdő nő van ott akik már sokmindenen átmentek. Fent van a legjobb orvosok listája a témában és ha bárni kérdese van biztos talál olyan csoporttagot aki tud segíteni neki. Mimden endo más. Nem feltetlenül meddő emiatt. De nehezebb lehet a teherbeesés.
2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. műtét segített, utána pedig Depo-provera vagy Visanne. Ez a 2 gyógyszer megállítja a menstruációt, ezért nem tud újabb kialakulni. Nekem a legerősebb fogamzásgátlók mellett jött vissza, mert elég súlyos. Csak a Visanne segített. Szóval egy jó orvossal tudsz neki segíteni, aki műtét után nem szarja le. Ha tovább nem foglalkozik vele,akkor egy idő után valóban meddő lesz. Ha pesten lakik,akkor tudok ajánlani jó orvost.
2020. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!