Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akiknek nem kaptak támogatást...

Akiknek nem kaptak támogatást rá beadatták maguknak a HPV oltást?

Figyelt kérdés

Nekünk még nem volt ingyenes az oltás így nem kaptam meg. Közrejátszott, hogy 90 ezer forint, és többen vagyunk lányok a családban. Illetve akkoriban sok rémhírt terjesztettek róla. Tudom, vannak, akik felnőttként is beadatják. Az érdekelne, hogy akik kimaradtak a támogatásból, azok közül mennyien fizették ki maguk saját egészségük védelmében?

23/l



2019. dec. 23. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Az oltás ára 30-35 e Ft. Nem adattam be, monogám párkapcsolatban élek, de gondolkoztam rajta.
2019. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy oltás ára valóban, de 3 oltási sorozatot kell beadatni azaz 3×30ezer.
2019. dec. 23. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok, szülész-nőgyógyász szakorvosjelölt. Igen, beadattam, 27 évesen a 9 komponensű (Gardasil 9) oltást. Nem voltam már szűz, két partnerem volt előtte, de mind a ketten szüzek voltak, akkor oltattam be magam, mikor összejöttem a következő barátommal, akinek több szexuális partnere is volt előttem. Nem csináltattam HPV szűrést sem előtte.

Semmi bajom nem volt az oltástól egy kis izomfájdalmat leszámítva.

Azóta egyébként új párom van, kíváncsiságból leszűrettem magam, alacsony és magas kockázatú HPV-m sincs.

(És igen, nekem is 90 ezer volt a 3 oltás, nem tudtam olcsóbban megszerezni azért, mert orvos vagyok)

Én amúgy mindenkinek javaslom. A HPV gyakori, sok gondot okoz, és ha nagy %ban megelozhető a súlyos probléma kialakulása, akkor miért ne?

Igazából akkor is hasznos, ha valaki már fertőzött, mivel a vírus eliminaciójat is segíti az oltás. Ha pedig valakinek már műtétre is szükség volt rossz cytologia miatt, akkor a műtét után szintén javasolt a beadása, mert sokkal ritkább utána az ismételt előfordulás. Ha pedig valakinek nem múló condylomája van, akkor is jó hatású. Szóval elég túlhaladott már az a nézet, hogy csak szüzeknek javasolt.

2019. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én beadattam, a párom is. Volt műtétem miatta szóval kb kénytelenek voltunk kifizetni a 180 ezret kettőnkre.
2019. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szüleim beadatták nekem anno.

A monogám parkapcsolat önmagaban nem véd semmi ellen, ha csak nem vegeztek atfogo vizsgalatot mindenre. Van ismerősöm aki hpvs lett a barátjától (mert az korabbi kapcsolatban osszeszedte.) Nekem más Std-m lett hasonló módon.

2019. dec. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!