Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy melyik napra kell esnie a menstruációmnak?

Figyelt kérdés

Eddig úgy csináltam,hogy a menstruáció első napjától számoltam 28-at és így tudtam,hogy kb akkor kell megjönnie,de nyilván ez nem túl megbízható. Elkezdtem aktívabban nemi életet élni és szeretném JÓL nyomon követni,hogy utána ne kelljen aggódnom.


Legutóbb december 6-án jött meg,de inkább december 7-nek írtam be,mert pecsételővérzés volt. Legközelebb mikor kellene megjönnie? Valaki tudna segíteni? (Levezetve)


Előre köszönöm!


2019. dec. 27. 21:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pecseteli verzest bejelolom tunetkent, menstruaciot rendes verzestol.irom fel
2019. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11es válaszoló: 12 éves koromtól van meg a menstruációm, immáron 25 éve. Eddig bevált, hogy hozzáadok 21 napot. Akkor miért is nem számolok jól???


(A szülés sem változtatott rajta)

2019. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért,mert a menstruációs ciklus általában 28 napos. Az első menstruációs naptól, a 14. nap környékén (középidőben) van tüszőrepedés,ami fontos időpont a teherbeesés szempontjából. Ráadásul a menses nem mindig ugyanannyi ideig tart, ezért nem mindegy,hogy a 21 napot mikortól számolod. Pl az ötödik naptól ha akkor múlik el,vagy a nyolcadiktól,ha akkor. Egyébként ez olyan kialakult szabály,amit mindenki használ.
2019. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mindegy, NEKEM bejön így. Különben meg, a 28 napos ciklus nagyon ritka. Én senkit sem ismerek, akinek pont 28 napos lenne. Ezért írtam, hogy a SAJÁT ciklusához kell igazítania a számolást. NEM a nagykönyvhöz!!!
2019. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha elolvastál mindent amit írtam,akkor láthatod,hogy leírtam már a kérdezőnek,hogy nem biztos,hogy 28 napos a ciklusa,de arra neki kell rájönnie,hogy mennyi. Ezért fontos felírnia a kezdő napokat,hogy ezt lássa. Elhiszem,hogy Neked bevált ahogyan számolod,de akkor sem a helyes számolás és erre felesleges rábírni mást.
2019. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Laylah ***** válasza:
Sokáig írtam papíron, hogy mikor és mennyi ideig volt meg. Aztán leszedtem telóra a WomanLog appot, és beírkáltam visszamenőleg. Kiszámolta nekem, hogy átlag milyen hosszú egy ciklusom, és ez alapján mutatja a naptárban a jövőre vonatkozó infókat, körülbelüli ovuláció napját (erre előtte meg utána is rászámol pár napot, mivel ugye csúszhat), és a következő várható menstruáció napját. 2 nap volt eddig a legnagyobb tévedés ezzel, azt is azért, mert kivételesen hamarabb jött, mint szokott. 1-2 nap pontossággal azért már lehet számolni.
2020. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!