Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akit érint - hogy derült ki...

Akit érint - hogy derült ki nálatok a PCOS? Minden jellemző tünet megvolt?

Figyelt kérdés

Nálam már jó ideje fennáll az alhas két oldalát érintő, időszakosan megjelenő hirtelen nyillaló érzés - ezzel voltam is nőgyógyásznál, ahol az ultrahang nem mutatott elváltozást, azonban felmerült az endometriózis gyanúja.

Nemrégen voltam gasztroenterológiai kivizsgáláson puffadás, lehetséges ételérzékenység miatt. Ekkor a korábbi nőgyógyászati tünetekből, visszahízás miatt (kb 8 kg) és erősebb szőrnövekedés miatt a hason a doktornő megemlítette a PCOS-t. Továbbá alacsony szénhidtráttartalmú diétát is javasolt ha jól rmlékszem a lehetséges PCOS miatt, valamint a laktóztabletta mellett (mielőtt bebizonyosdna egy másik tesztel az intolerancia).



2020. jan. 3. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Hüvelyi utrahang, teljesen véletlen derült ki. Semmi tünetem nem volt.
2020. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A PCOS-nek van egy kritériumrendszere. Ha a három feltételből kettő fennáll, akkor beszélünk PCOSről.

A diagnózis akkor állapítható meg, ha:


1./ két tünet jelen van a következő háromból:

a./ a peteérés és tüszőrepedés időleges elmaradása, vagy végleges megszűnése,

b./ androgén (férfihormon) túlsúly klinikai és/vagy laboratóriumi jelei,

c./ ultrahanggal igazolt PCO és


2./ nem más hormonális eltérés okozza a tüneteket.

2020. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!