Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után mennyire jellemző ez a tünet? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Olvastam a drospirenon tartalmú fogamzásgátló tablettákról, hogy abbahagyásuk után jelentős mennyiségű pattanás jöhet ki a bőrön. Több is akár, mint amennyi előtte volt. Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2019. jún. 16. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után gyakoriak a pattanások, legfőképp azoknál akik hajlamosabbak a pattanásokra. Én például nem, de amikor abbahagytam( igaz én kombináltat szedek) kb.2 hónap alatt fokozatosan egyre rosszabb lett a bőröm, tele voltam bőr alatti pattanásokkal, fájt, feszült és viszketett az arcbőröm. Meguntam így újrakezdtem, kb.4 hónap után kezdett el javulni és még 2 hónap volt, mire az összes elmúlt és nem is jöttek ki újabbak. Bármit is csináltam cseppet sem javult. Egy barátnőm is abbahagyta, és ő is ugyanazért kezdte újra, mert katasztrófa lett a bőre utána. Úgyhogy el tudom képzelni, hogy annyira megborul a hormonháztartásod, hogy pattanások jelenjenek meg.
2019. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) A baj csak az, hogy örökké ugye nem lehet szedni.
2019. jún. 16. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális.

Sajnos 35 vagyok, és a bőröm, akár egy 16 évesé.

Én szedem a tablettát 19 éves korom óta, gyerek nincs, a közeljövőben nem is lesz.

Volt, hogy javított rajta, volt, hogy tabletta mellett is katasztrófa volt.

Én rákérdeztem évekkel ezelőtt a nődokinál, hogy elvileg 2 év után abba kéne hagyni, mi legyen. Azt mondta, az egy elavult nézet, 20 éve még így volt, és ez a mondat valahogy bennragadt az emberek fejében, de a mai tabletták már annyira kicsi hormonadagot tartalmaznak, hogy nyugodtan lehet szedni.


Pár hónapja durva megfázás miatt antibiotikumot szedtem, akkor vettem észre, hogy nagyon sokat javított a bőrömön. Ezután elmentem bőrdokihoz, és egy Tenutan kúrát javasolt, 2 hónapig szedtem. Ez is antibio, de ilyen szép még a büdös életben nem volt a bőröm. Ami nagyon dühítő, mert 20 éven keresztül megkeserítette az életemet, és vagy 30 féle orvosnál jártam, de soha egyik se mondta, hogy antibio-val helyrehozható a bőr. Pedig éveken át jártam bőrdokihoz, de ilyen baromságokat csináltak, hogy folyékony nitrogénnel átkenték, hatás a nullával egyenlő, meg Dalacin-T oldatot írtak, ami kb többet árt, mint használ. De hol tudtam én ezt tizenévesen?

2019. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az antibiotikum kúra után már nem is jöttek elő újra a pattanások?
2019. jún. 16. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
En symiciat meg volinat szedtem. A volina az utobbi. Nemreg hagytam abba. Osszevidsza jott meg, volt hogy mar egy het utan is mensiztem. Meg irtora pattanasos vagyokm pedig 21 eves vagyok. Vettem akneroxidot, sokat javitott a boromon. Ajanlani tudom csak. Meg strandon voltam es leszaradt a maradek nagyja. De aza baj jonnek vissza. A nyakam tele van, aza legrosszabb es a hatam meg a vallam.
2019. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 2 hete hagytam abba, és sajnos jönnek vissza.

Igaz, még csak 3, meg kicsik, de biztos lesz több is idővel, meg érzem, hogy milyen zsíros a bőröm.

Ami a Tenutan alatt nem volt.

Meg akkor egy darab sem jött ki. Majd kérdezz rá pár hét múlva megint, ha érdekel, szoktam figyelni a megválaszolt kérdéseket is.

Az a baj, hogy tényleg eltelt 20 év, és fel sem tudnám sorolni az összes szakterületet, ahol jártam.

Bőrgyógyász, kozmetikus, fogorvos, belgyógyász, endokrinológus, pulmonológus, gasztroenterológus, allergológus, meg ki tudja még hányan.

Ezeknek egy része magánban, de mégsem volt sehol semmi, ami ezt a bőrképet indokolná.

2019. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!