Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan fogamzásgátlás mód,...

Van olyan fogamzásgátlás mód, ami megszünteti a menstruációt és 30 fölött is biztonságos?

Figyelt kérdés

Annyira utálok menstruálni, undorodom az egésztől, szívem szerint az egész készüléket kivágnám mindenestül. Sajnos tudom, hogy ha elkötnek, attól még a petefészek benn marad, és "minden ugyanúgy működik".

Így tabletta mellett is borzasztó, pedig ez a gyengébb verzió elvileg... Plusz utálom hogy állandóan elfogy, recept után rohangálni (3 havonta) stb stb.... Plusz lassan 30 fölött szeretnék váltani róla, valami kevésbé "trombogén" dologra...

Hallottam olyan spirálról, ami hormonnal kombinált, elvileg amellett is kevesebb/ritkább, meg a progeszteron injekcióval is nagyon szimpatizálok, illetve annak van tabletta formája, csak azt ugye nagyon pontosan kell szedni...

Van valakinek ezekkel tapasztalata? Esetleg olyan, akit elkötöttek? Valóban minden ugyanúgy működik, csak nincs gyerek?


2020. jan. 17. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

A fogamzásgátlót lehet szünet nélkül szedni, úgy nem lesz megvonasos verzesed. Menstrualni nem mentsrualsz mióta szeded a tabit.

A hormon mentes cuccoktol ugyanúgy fogsz menstrualni. A spiráltol sokan folyamatosan verzenek.

Szerintem az injekciót próbáld ki, vagy irass fel egyszerre több tabit.

Haziorvos is adhat receptet + nőgyógyász is. Magan doki fel éves receptet is adhat.

Szóval 1 napos körből tudsz 1 évre elegendő tabit feliratni. Kivaltod és nem kell utána szaladgálni miatta.

Huvelgyuru is hasonló, csak azzal napi szinten sem kell foglalkozni

2020. jan. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most is 2-3 levelenként tartok 7nap szünetet. Ez így oké, de nekem erről azt mondta a nőgyógyász, hogy a kor előrehaladtával már ezt nem nagyon jó szedni. De lehet csak azért mondta, hogy térjek át valamire, ami mellett teherbe tudok esni, mert tett már rá megjegyzést, hogy lassan itt az ideje szaporodni...

Tudom, hogy megvonásos vérzés, de "érzésre" ugyanaz.... Gyűlölöm az egészet.

2020. jan. 17. 06:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Elkötés esetén valóban ugyanúgy működik minden, csak szabadabb a szex, mert nem kell védekezni.

Menstruációt nem lehet kiiktatni, ahogy az első írta, csak hormonális cuccokkal.

Én is utálom már, mindig is erős görcseim voltak, de mindig azzal nyugtatom magam, hogy van, akinek még ennél is rosszabb, és hogy addig jó, amíg tart, mert utána a kevesebb hormon miatt jönnek majd a problémák. Szóval, fel a fejjel, és próbáld meg elfogadni, hogy nő vagy és ez ezzel jár.

2020. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kiveszik mindenedet ott belül akkor nem lesz mensi sem....de ezt csak nyomós okkal teszik meg...
2020. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hormonos spirál. Elvékonyítja a nyálkahártyát és nem lesz vérzésed, vagy max valami pecsét. Viszont az első 4-6 hónapot túl kell élni, mert abban az időben viszont baromi gyakori a rendszertelen vagy akár állandó pecsételő vérzés. Ha ezt vállalod, akkor egyébként később tökéletes.

Az injekciót én nem javaslom, mert nem lehet megszüntetni a hatását. Ha nem válik be, akkor így jártál, tűrheted. A spirált legalább le lehet venni.

Ja, és célszerű Levosertet venni, nem Mirenát, mert az előbbire vállalnak "garanciát". Vagyis csak annyi, hogy ha x időn belül leszedeted valami miatt, akkor vagy adnak másikat, vagy talá 70%-át visszafizetik.

2020. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

1. A hormontartalmú spirál készítménytől függően 3-5 évig oldja meg a dolgot.

2. Igen, az elkötésnél (hivatalosan: művi meddővé tétel) csak a petevezetéket kötik el, ami véd a terhességtől, de a menstruáció és a görcsök ugyanolyanok maradnak (ráadásul a hibaráta kb. akkora, mint a hormonos spirálé...). Ráadásul 2014-ben a KDNP kezdeményezésére szigorították, csak 3 gyerek után agy 40 éves kor felett engedélyezett és fizetni is kell érte ( [link] úgyhogy ehhez osztrák vagy szlovák magánklinikába kell menned (pár száz euró a beavatkozás ára és vannak rendelők, ahol beszélnek magyarul, mert abortuszra is járnak ki).

2020. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Depo-provera.
2020. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!