Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelyi ultrahang vizsgálat...

A hüvelyi ultrahang vizsgálat egy kegy az orvos részéről? Miért nem végeznek automatikusan méhnyakszűrés mellett SZTK-ban?

Figyelt kérdés
Elmentem panasszal körzeti nőgyógyászatra, méhnyakszűrést kértem, és elmondtam, fájdogál a jobb alhasam, derekam pár hete. Ő megnyomkodta, akkor nem volt érzékeny, utána levette a mintát a méhnyakról, és viszlát! Eszébe nem jutott volna UH-val megnézni odabent. Ezt nem értem, ez valami kegy, nem tartozik a nőgyógyászati vizsgálathoz TB-re? E miatt is magánorvoshoz kellene menni???

2020. jan. 17. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem tudom, hogy tb támogatott-e, de nekem az orvos kijelentette, hogy nem csinálja meg, mert havi x számú vizsgálat alatt kell maradnia, ráadásul időigényesebb is, szóval nálam nem érzi olyan súlyosan szükségesnek.


Mindenesetre én azóta magán dokihoz járok és össze se hasonlítható az sztk-s futószalaggal.

2020. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hihetetlen... S jól gondoltam, xarnak rá az államiban. Jól teszed, hogy magánhoz jársz! :)
2020. jan. 17. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig csinálnak, panasz nélkül is.
2020. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, többnyire össze sem lehet hasonlítani az sztk-s rendelést egy jó magánnal. Én is úgy vagyok vele, hogy inkább utazok az orvoshoz meg fizetek, szerencsére megtehetem, de nézzenek már emberszámba, meg vegyék már komolyan a problémám. Pont a héten voltam rákszűrésen, kérés nélkül nézett a doki ultrahanggal is, pedig panaszom nem is volt.
2020. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Soha nem voltam TB által támogatott nőgyógyászati vizsgálaton, pontosan az ilyen esetek miatt, mint amiért Te is most ide írtál.

18 éves korom óta magánorvoshoz járok, évente rákszűrésre, ott alap a teljeskörű vizsgálat ilyenkor (az UH-t is beleértve), még ha panaszom sincs akkor is!


Sajnos itt tartunk, hogy hiába adózunk, kénytelenek vagyunk magánrendelésre menni ha valóban rendes ellátásban szeretnénk részesülni.

A pajzsmirigy alulműködésem miatt kerestem fel legutóbb egy állami kórházat (2019.decemberében), endokrinológiai vizsgálatra, és idén szeptemberre kaptam időpontot. Kicsit vicces.


Neked pedig jobbulást kívánok!

2020. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem meg nem. 5 éve voltam utoljára szűrésen - tudom, tudom... - akkor is külön kérni kellett ebben a kórházban, hogy nézze már meg a miómám, nőtt-e két év alatt. Húzta a száját, de megnézte öt másodperc alatt. Ma meg, mint írtam, le sem xarta a panaszom...A kórház ugyanaz, az orvos más, de a lelkesedés ugyanaz.
2020. jan. 17. 18:02
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 Teljesen igazad van. Vérlázító már ami az államiba megy, lehet magánban fizetsz, de ott legalább emberszámba vesznek, és nem kell kell könyörögni az alap dolgokért kiszolgáltatottan.
2020. jan. 17. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem minden alkalommal megcsinálják a teljes vizsgálatot. Kérnem még sosem kellett. Pedig pénzt tőlem még nem láttak. Nem tudom hogy van ez? Idejöttök vagy öten, és mindenkit azonosan nem kezelnek. Mintha összebeszéltetek volna.
2020. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki leírja a saját tapasztalatát! Ahogy neked is kellett volna, minősítés, megjegyzés nélkül!!!
2020. jan. 17. 19:08
 10/12 anonim ***** válasza:

A magánba persze, van, hogy megcsinálják panasz nélkül is, akkor az adott doki többet számlázhat, vagy éreztetheti a pácienssel, hogy többet foglalkozik vele, így visszajáró vendég lesz.

Az államiban meg van, hogy elmarad panasz esetén is, vagy a rohanó tempó miatt, vagy mert egyszerűen hanyag az orvos.


Egyik sem jó, de általánosítani nem kell. Az állami szférában is dolgoznak alapos, és a magánban is hanyag emberek.

2020. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!