Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek nyirokcsomó duzzanataik vannak évek óta, de NIJCS vele probléma?

Figyelt kérdés

Hónalji és állkapocs alatti megnagyobbodott nyirokcsomóim vannak, amiket több mint egy éve vettem észre. Általánosan 2 cm-nél nem nagyobbak. Számtalan különböző orvosnál voltam velük, uh-n, mammográfián, mindenen amire csak el tudott küldeni az orvos (külföld). Legfőképp menzeszkor van több fájdalmas megnagyobbodás amik néhány nap alatt elmúlnak, de van néhány amik mindig ugyanakkorák és többnyire fájdalmatlanok. Tudni kell hogy laktóz és Liszt érzékeny vagyok 15+ éve, keresztallergiám van, amire gyógyszert szedek mert ha olyat eszem akár meg is fulladhatok ha úgy bedagad. Az orvosok egymástól függetlenül azt mondják, hogy rák biztos nem, inkább hormonális valamint az autoimmun betegségek és allergiák miatt alakulhattak ki és nem húzódtak vissza. Azt mondják nem tudok vele mit csinálni, figyeljem hogyha nagyobbodna menjek el orvoshoz.


Kicsit tartok tőle, hogy esetleg valami komolyabb ....

Vannak olyanok akiknek vannak ilyen nyirokcsomóik, nem húzódnak vissza, de nem okoznak problémát és biztos hogy nem rák?


Annyi orvosnál voltam már hogy a legutóbbi azt mondta, legközelebb ha ilyen kényszert érzek, hogy vizsgálatra menjek akkor pszichiáterre költsem inkább a pénzem.



2019. nov. 20. 20:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Nincs*
2019. nov. 20. 20:31
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Én nem lány vagyok és elvileg allergiás sem de ugyan ilyen nyirokcsomókkal harcolok 2-3 hónapja. Az állkapcsom alatt és a hónaljamban is van megnagyobbodott nyirokcsomó (1-2 centisek) de a dokik szerint nem rák. Nadehátakkormicsoda? :D

2019. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondják reaktív nyirokcsomók, amik egy betegség után maradhattak úgy, mert nem tudtak visszahúzódni. Azt nézték, hogy kemény-e, gömb alakú-e, és mekkora a mérete. A jelenlegi legnagyobbnak 1,6 cm, de azt mondta még így is benne van a normális 1-3 cm tartományban ilyen esetben. Lassan másfél éve, hogy észre vettem, azóta még híztam is (vékonyka vagyok, az egyetem miatt anno 4 éve 43 kg-ra fogytam, ebben az elmúlt másfél égben sikerült összeszednem a régi súlyom ~50 kg). Véreredményem is mindig jó volt eddig, minden vizsgálat negatív. Ezért nem értem, hogy akkor mik és mit lehet vele csinálni.
2019. nov. 27. 07:28
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
1-3 cm a normális? Te milyen orvosnál voltál? 1 cm felett patológiás nyirokcsomóról beszélünk.
2021. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Több egymástól független orvos is azt mondta 1-3 cm között normális ilyen melléktünetekkel (elmozdul a helyéről, puha, jól körülhatárolható...). Azóta is ott vannak pedig eltelt már néhány év. Semmi változás nem történt, véreredmény rendszeresen hibátlan, néhány havonta járok kontrollra magán orvoshoz. Nem nagyon tudom hova tenni hogy miért vannak ilyen nyirokcsomóim.
2021. jan. 29. 01:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 cm-es nyirokcsomóim vannak, most fejezték be a kemót nálam. Semmi más tünetem nem volt.
2021. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogyan alakultak azóta a dolgok? Van még mindig nyirokcsomó duzzanatod? Voltál azóta pszichiáternél?
2021. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!