Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ok nélküli öklendezés?

Ok nélküli öklendezés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem minden nap üti fel a fejét a problémám, de időközönként előfordul. Az történik, hogy vannak napok, amikor egyszerűen minden ok nélkül úgy érzem, hogy öklendeznem kell. Nincs hányingerem, és nem is kell, csak öklendezem egyszer-kétszer aztán valahogy visszatartom és elmúlik. Tudom lehet reflux tünete, és vannak is visszatérő égéseim a savtúltengésem miatt, de arra már szedtem lekötőket, meg az orvos is írt gyomorsav visszafogót. De már nem ég a gyomrom egy ideje. Az öklendezés minden ok nélkül van. Akkor is előjön, ha ideges vagyok, de most egyáltalán nem vagyok az (szerintem). Menstruáció előtti tünet is lehet? Lehet, hogy hamarosan megjön, (bár elég ingadozó szokott lenni) és hányingerszerű tüneteim sosem voltak tőle eddig. Lehet még valamilyen oka, amin még esetleg nem mentem keresztül?:D

2020. jan. 18. 18:39
 1/2 A kérdező kommentje:
azt még kihagytam, hogy irritábilis bélszindróma is mindig felmerül bennem... régebben volt, hogy nagy mentális stresszen mentem keresztül. 1 napra rá nyálkás hasmenés, folyamatos öklendezés, de semmi nem jött ki. Hányinger elleni gyógyszerrel éltem túl azt az éjjelt is..
2020. jan. 18. 18:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális e még, de én is így vagyok. Nekem pl az ilyen öklendezősebb periódusokban a fogmosás is kínszenvedés. Percekig öklendezek utána. Nem túl egészséges, de ilyenkor én van hogy vagy doritricint eszek vagy fújok a torkomba Tantum verdét, ez leérzésteleníti azán elmúlik tőle. az hogy mitől lehet... Sokmindentől. :'D Nekem valószínűleg stressz is közrejátszik, mert általában stresszesebb időszakokban van. De az is közrejátszik ha épp valami a gyomrommal nem oké vagy pl antibiotikum kezelés után sokáig ez van.

Én ilyenkor veszek be dédalont is, de nem tudom hogy placebó vagy tényleg segít.

2020. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!