Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 hét után lehet már hatása a...

2 hét után lehet már hatása a fogamzásgátlónak?

Figyelt kérdés
Január 10-én, a menstruációm első napján kezdtem el szedni az Estelle 0,075 mg/0,020 mg fogamzásgátló tablettát. 1napig tartott a vérzésem ami szokatlan is volt, de előtte kb. 1héttel EllaOne eseményutáni tablettát alkalmaztam, én arra tippeltem, hogy a gyógyszer hatása miatt lehetett ez. Lassan 2hete, hogy szedem a fogamzásgátlót, tegnap úgy döntöttünk, hogy elhagyjuk az óvszerrel való védekezést, de egyelőre nem hagyta bennem, hanem időben kivette, mert még szeretnénk várni, hogy ténylegesen hatásos legyen a gyógyszer, és beálljon normálisan a rendszerem. A kérdésem az, hogy így, hogy időnben kapcsolva próbáltunk vigyázni, így is történhet gond? Vagy számíthatok már arra, hogy kezd hatásos lenni a gyógyszer?
2020. jan. 22. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a menses első napjától szeded,akkor már az első hónapban véd. Úgyhogy már most is.
2020. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olvasod el a gyógyszer tájékozatatóját?!?!?!?? Abban ugyanis világosan leírják, mikorlót hat!
2020. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Miért ilyen hülyék az emberek?

1. A betegtájékoztatóban egyértelműen le van írva, hogy mikortól hat.

2. UTÓLAG mi a fene értelme van kérdezősködni? Még ha szex előtt kérdeznéd meg, oké, utólag nem bazira mindegy?

3. Ha attól félsz, hogy nem hat a tabletta, akkor miért nem NORMÁLISAN védekezel mellette, mondjuk óvszerrel az idióta kirángatós módszer helyett?


Komolyan, néhány embernek annyi logikája van, mint egy marék molylepkének. Az egyetlen szerencséd, hogy ha normálisan szeded, akkor az első naptól véd, ahogy azt a tájékoztató leírja. De ugye ennyi IQ-val ne várjuk el, hogy értelmezni tudd...

2020. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mint minden gyógyszernek, úgy ennek is elolvastam a betegtájékoztatóját, csak tapasztalatokat, véleményeket is vártam. Igen, az első naptól kezdve szedem naponta ugyanabban az időben.
2020. jan. 22. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Komolyan úgy vettél be valamit hogy nem olvastad el a betegtájékoztatót?

Egyébként legkésőbb egy hét után védenek papír szerint, ha jókor kezded szedni akkor meg rögtön az első naptől

2020. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!