Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóval kapcsolatos...

Fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdések. Milyen hatása van a fogamzásgátlónak a szervezetre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma volt nőgyógyásznál és a dienille fogamzásgátlót írta fel. Zavaromben van amit elfelejtettem megkérdezni. Bízom benne hogy tamasztalatok alapján hátha tudtok segíteni. Valóban lehet hízni tőle? Vízvisszatartó hatása van? Előre is köszönöm a válaszokat. Tudom az orvostól kellene kérdeznem de ez a lehetőség most nem áll rendelkezésemre. 19L

2019. aug. 22. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! 3 éve szedek fogamzásgátlót, bár más nevűt, mint te, de az elv ugyanaz. Mielőtt felírták alaposan kivizsgáltak, vérvétel, minden, gondolom ez nálad is megvolt, tehát elvileg nagy bajt nem okozhat, ha kivizsgálás után írták fel.


Nekem egyetlen negatív hatása sem volt. Nem híztam, nem fogytam, nem lettem pattanásos, nem fáj a fejem, semmi ilyesmi.

Pozitív hatás, hogy óramű pontosságú a ciklusom és sokkal kevesebb a vérzés, mint a gyógyszer előtti időkben.

Annyi van, hogy nagyon pontosan szedd, mert ha elfelejted bevenni, nem csak nem véd, de közti vérezgetést is okozhat.

2019. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 2 éve szedem a fogamzásgátlót, de nagyon gondolkozok, hogy abbahagyjam-e vagy ne.

Pozitív tapasztalatok: -mindig napra pontosan megjön, tehát nem kell izgulnom semmin

-kevesebb menstruáció

-kevesebb görcs

Negatív tapasztalatok: - enyhe hangulatingadozás

-csökkent libidó

-megnövekedett étvágy.

Legalábbis ezeket figyeltem meg magamon az utóbbi időben, de nem híztam.

A hormonmentes.hu oldalon is találsz pár infót, habár ott inkább lebeszélnek róla.

2019. aug. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem volt vérvétel csak megvizsgálta lent
2019. aug. 23. 08:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez személy fuggo ki hizik tole, ram pl. Nem volt ilyen hatassal.

Viszont abba kellett hagynom mert állandóan ment a hasam tole hányingerem volt, fajt a fejem.

2019. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem volt vérvétel akkor nagyon felelőtlen volt az orvosod es te is az leszel ha csak ugy beszeded. Csinaltass egy vervetelt.
2019. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos alaposnak tűnt, mármint gondoltam biztosan tudja mit csinál. Nem tudom hogy a vérvételt máshol is csinálják vagy csak felétek de az orvos meg se kérdezte hogy szeretnék-e. Nyíregyházán készült egyébként.
2019. aug. 23. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is Nyíregyházán járok orvoshoz, itt irattam fel fogamzásgátlót, szintén nem volt vérvétel. Több mint 2 éve szedem,semmi negatív mellékhatása nincs. Az arcomon sosincs egy pattanás sem, a vérzès kevesebb. Bár félek mi lesz ha abbahagyom.

24N

2019. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2019. aug. 24. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!