Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kemény széklet az oka?

Kemény széklet az oka?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést kérek! Ilyenkor már nemszeretném a gasztroenterologus felhívni ezért is kérdezem itt! Nálunk nincs proktológus csak ő! Cöliakim van, ezért is jobban kell vigyázni arra, h mit eszem! Székletem normális, de két napja nem voltam és amikor ma nagynehezen elmentem fájt, kemény volt és mikor végeztem volt rajta vér plussz egy pici mikor megtöröltem! Szine normál! Decemberben voltam végbél vizsgálaton, minden rendben csak több rostosat kell ennem! Nemrég megettem egy mandarint es egy joghurtot egyből meghajtott, nemfájt, de törlésnél megint picit véres volt! Meg pattanhatott egy ér? A két széklett között 3óra telt el! Lezuhanyoztam tettem fel orvos által kiírt kúpot és sudokrémmel bekentem! Mindenkitől elnézést kérek, de mivel ilyen még sosem történt velem, kérdeznem kellett! Köszönöm!
2020. jan. 23. 18:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a két napi ételem puffasztott csokis rizs, glutenmentes csoki, szendvics pörgős napjaim vannak és sajnos nem úgy figyeltem oda ahogy kellenne
2020. jan. 23. 18:07
 2/6 anonim ***** válasza:
A csokoládé veszélyes, mert gátolja a vastagbél mozgásait, a kiürülést, így a béltartalom tovább marad a vastagbélben és több víz szívódik vissza, besűrűsödik a béltartalom. A leírt 2 napi élelem nagyon kevés, a rostbevitel minimális. Nagyon olcsó a narancs, tessék abból enni napi 3-5 db-ot, vagy savanyított káposztát. A végbél berepedéseket el kell kerülni, mert székeléskor fáj, ami ismét széklet visszatartást eredményez.
2020. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze eszem mandit is narancsot is, de mivel minden nap a korházban vagyok látogatóban plussz a munka este úgy esem be az ágyba, de többet ilyet nemcsinálok,mert borzasztóan megijedtem! Köszönöm, h írtál!
2020. jan. 23. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Ihatsz elegendő vizet és ehetsz gyümölcsöket. Szedhetsz vitaminokat is. Fehér kenyeret és húst nem ennék. A hús és a fehér kenyér napokig a belekben maradhatnak. A barna kenyér jobb, mint a fehér. Összegezve: vegetáriánus táplálkozás, elegendő víz és vitaminok. Ennek segítenie kell.
2020. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na a folyadékkal hadilábon állok... Kb. Ebben a pár napban max 3-4liter ihattam meg hétfőtől! Most a stressz és valamit gyorsan együnk jellemző az életemre, enyhe IR van szóval arra is figyelek, de most teljesen más bolygón jártam, de ez felnyitotta a szemem! Köszönöm, h irtal!
2020. jan. 23. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért iszol keveset, mert rossz minőségű vizet iszol. Én például napi 3-4 litert iszok, de bolti vízből a felét se tudnám meginni. Illetve voltam olyan helyen, ahol olyan klóros volt a csapvíz, hogy abból se tudtam volna napi 1 liternél többet inni szerintem. Ha rossz minőségű otthon a csapvíz, talán érdemes lehet egy víztisztítót venned. Ha elegendő vizet sikerül innod, az már önmagában megszüntetheti a székrekedést/ kemény székletet. Ugyanis vízhiány esetén, a szervezet kivonja a vizet a bélből és így kemény lesz a székleted.
2020. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!