Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak menstruációs...

Mit csináljak menstruációs görcsök ellen?

Figyelt kérdés

16 vagyok,amióta menstruálok görcsöl a hasam.

Megőrülök tőle,alig tudok valamit csinálni.

Néha a melegvizes palack beválik de nem mindig.

Rendszeresen sportolok,de abban a pár napban muszáj kihagynom az edzéseket,mert nem bírom.

Tampont se szeretek használni,meg mindenki azzal jön h a tampontól fertőzésem lehet meg ilyesmi...

pff de akkor mit csináljak?

És a görcsök ellen?

Nem szeretnék semmilyen gyógyszert használni,valami házi praktika kéne.

előre is köszi :) .


2010. júl. 22. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan írtad, hogy olyankor az edzést is kihagyod, de én mindig tornázok, ami pont ilyenkorra van, ha görcsölsz. Vagy esetleg a cickafark tea.

Ha érdekel a torna gyakorlat, akkor várom válaszod, akár itt vagy privát emailbe, és akkor leírom.

2010. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cickafark tea, és kerülni kell a koffeines dolgokat alatta meg előtte pár napig (tea, kávé, kóla).


Tampontól (ha úgy használod, ahogy le van írva) nem lesz fertőzésed, a közérzeted viszont sokat fog javulni.


Viszont: ha ANNYIRA görcsöl, hogy a napi tevékenységedben akadályoz, akkor igenis el kell gondolkozni gyógyszeres megoldáson, mert nem élhetsz úgy egész életedben, hogy havi x napot ágyban töltesz szenvedéssel. Ezt munkahelyen nem tolerálják. Jó, hogy most tudsz feküdni, de ez nem lesz mindig így.

2010. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még az Aviva-torna jó lehet.
2010. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Tanuld meg az aviva-tornát, nekem lerövidült és abszolút fájdalommentes lett a mensim tőle.

Másrészt vizsgáltasd meg magad nőgyógyásszal , hisz később lehetnek az ilyen panaszokból teherbeesési gondok is, pl. endometriózis is lehet a ffájdalmas mensi mögött.

2010. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a cickafarkteát javaslom.A menstruáció kezdete előtt 4-5 nappal kezd el inni naponta háromszor.(1 csapott teáskanál fű,3 dl víz).Nekem ez vált be.Igaz még nagyon fiatal vagy,de szülés után általában elmúlik vagy legalábbis csökken a fájdalom.
2010. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!