Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mellben nagy csomónak...

Ez mellben nagy csomónak számít? Eléggé félek.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki megtudna nyugtatni, vagy bármi biztatót mondani? Most voltam nőgyógyásznál, mivel csomót találtam az egyik mellemben.


A doki UH-ra küldött (ez rossz jel, vagy mindenkit küldenek ilyennel?) és azt mondta 1,5 cm-es, mobilis mozgó csomó. Nagyon megijesztett ahogy beszélt hozzám, de lehet a természete ilyen nem tudom. holnap megyek UH-ra rettenetesen félek.. Nem a vizsgálattól, eredménytől. Még fiatal vagyok, csak 20 éves.


Valakinek volt ilyene?



2020. febr. 6. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen találtam a mellemben egy csomót, ugyanúgy mentem a nőgyógyászhoz, elküldött mammográfiára, ott ultrahanggal vizsgáltak meg a koromra való tekintettel, majd szövetmintát vettek,( nem vészes) mint kiderült jóindulatú a daganat ezért elég évente kontrollra menni. Ne pánikolj, nem lesz semmi baj. Tudom milyen de nem kell előre aggódni :)
2020. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!😊

Egyelőre semmi okod sincs az aggodalomra. Az UH-ra azért van szükség mivel értelemszerűen tapintásból nem lehet megállapítani hogy milyen csomóról van szó. Ha könnyen elmozdítható és nem kapaszkodik össze a környezetével az jó jel, jóindulatúságra utal. Én is ebben a helyzetben vagyok,márciusra kaptam időpontot mert egy ultrahangon már túl vagyok. Tőlem mintát is vesznek majd, hiszen azzal tudják 100%osan megállapítani hogy jó vagy rosszindulatú elváltozás. De az ultrahanggal már nagyjából megállapítható lesz. Nekem is 1,4 cm-es a csomó az ultrahang alapján. Szerintem ne aggódj, bár tudom,hogy mondani könnyebb hiszen én is rettenetesen aggódok, akkor tudunk szerintem csak megnyugodni ha már minden szükséges vizsgálat el van végezve.

Szurkolok hogy ne legyen semmi baj!

2020. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi! Ez a 30 év alatti csajoknál leggyakrabban előforduló betegség. Holnap az UH. kimutatja. Van jóindulatú és van rosszindulatú. Mivel ez 5cm alatti, tehát jóindulatú tu. (?) ezért nem kell félni! Az a különbség egyébként, hoyg ez a jóindulatú a szöveteiddel nem kapaszkodik össze. UH feltétlen szükséges, aztán ki szokták metszeni műtéttel a jóindulatú daganatot gyakorlatilag. Ez egy rutineljárás , bármelyik orvos, akár én is megcsinálom neked.

Mielőtt telepisikélnéd a bugyit, mivel ez kicsi csomó a műtét elkerülhető, ha mindkét emlő göbös, és a mensid is rendszertelen, akkor hormonnal kezelhető és félévente menni kell ellenőríztetni.35 éves kor után érdemes eltávolítani vagy gyakrabban 2-3 havonta nyomonkövetni a szövvetmozgást! Nyugi nyugi nyugi! De lehet bármi, holnap kiderül ne izgulj!

2020. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyira jók vagytok nagyok köszönöm!:D

Én is szorítok neked második, remélem minden okés lesz!

2020. febr. 6. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!