Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normális ha 12 éve menstruá...

Az normális ha 12 éve menstruálok és még mindig nem szoktam hozzá?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kikészülök ettől a sok vértől.A havi 1 ájulásos rosszullétről már nem is beszélek.

2020. febr. 10. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam hozzá soha, pedig már abba is maradt az életkorom miatt. Tíznapos vérzések, diákként általánosban nem volt felmentés tornából ilyenkor sem, csurom vér voltam már a tornaóra felénél, egy vagyon elment a betétekre, később tamponokra havonta. Egy nőt ismertem, aki azt mondta, ő szeret menstruálni, az se volt normális, mert ivott.
2020. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Sosem voltam még ájulás közelben sem mensruáció miatt. Max 1-2 órás pici hasfájás. Szerintem nem ártana nőgyógyászhoz fordulond.
2020. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves koromig szenvedtem a menstruációmtól, mindig a legelső jelre bekaptam egy marék gyógyszert, és roppant sajnáltam magam. Aztán egyszercsak meguntam, nem vettem be egyszer gyógyszert, és kiderült, hogy már nem is görcsölök. Azóta a többi kellemetlenséget is jobban viselem. Fel kellett ehhez is nőni.
2020. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A nők életében ez szükséges rossz. Szerintem mások is azt várják, mikor múlik már el az adott hónapban. Viszont az, hogy minden cikluskor elájulsz, azt nem ártana kivizsgáltatni, mert az tényleg nem normális.
2020. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

15. éve menstruálok, utálom. Hánytam már, ájultam már tőle, és egy fél levél gyógyszert beszedek. Nem lehet hozzászokni.

Igyekszem rákészülni mentálisan, mantrázom, hogy 2-3 nap ilyen rossz csak, és mások sokkal nehezebb betegséggel küzdenek, ez meg tok normális.

Ez segít kicsit, de mindig vágyakozom, hogy bár ne kéne ezzel szenvedni.

2020. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ajulas nem normalis, ahhoz nem is kell hozzaszokni, hanem orvoshoz kell menni.

En egyebkent hozza vagyok szokva, egyedul azt tartom kellemetlennek, ha valami programot el kell miatta halasztani, mert nem tudnek hol tampont cserelni. (Tobbnyire nyaron, szabadteri programok, egy toitoiban azert nem cserelgetnek.)

Egyebkent van elvileg olyan gyogyszer, ami leallitja teljesen es nincs verzes, ennek tervezek utanakerdezni es feliratni, mert habar vannak ennel rosszabb dolgok, ha ki tudok iktatni egy felesleges kellemetlenseget, akkor miert ne.

2020. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ájulás nem normális, de azon kívül nem tudom, mit kéne megszokni? A szr az akkor is szr, ha menetrendszerűen jön... :/
2020. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Az ájulás miatt mindenképpen orvoshoz fordulnék. Hozzászoktam, mert kénytelen vagyok. Tetszik-nem tetszik, a női lét ezzel jár. Ha nagyon zavar, akkor kérd a nőgyógyászt, hogy írjon fel neked fogamzásgátlót, és szedd folyamatosan szünet nélkül. Akkor elbúcsúzhatsz a vérzésedtől akár hónapokra is.
2020. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek menstruálni, mert sok kellemetlenséggel jár, de életemben eddig egyszer 11 napot késett és abban a 11 napban folyamatosan azon agyaltam, hogy miért nem jön meg, mi a baj, bárcsak megjönne. Úgyhogy én azt mondom, hogy addig jó, amíg megvan.

Az ájulás viszont nem normális tünete, én a helyedben mindenképpen orvoshoz fordulnék vagy vasat szednék.

2021. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!