Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért híztam meg?

Miért híztam meg?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 8 hónapja abbahagytam a fogamzásgátló szedését, mert a rendes szedése mellett a 6.hónaptól volt, hogy előbb jött meg a megvonásos vérzésem. Nagyon ingerült voltam akkoriban, jelentősen ingadozott a hangulatom, sokat ettem és híztam 10 kg-t kb., a libidóm nagyon lecsökkent, fájtak a melleim és bár szemüveges vagyok, több éve nem romlott a látásom, akkor viszont igen (ezt nem tudom biztosan, hogy attól van-e) . Azóta abbahagytam a tablettát (9 hónapig szedtem, 8 hónapja hagytam abba). A hajam csomókban hullik, bár már javult, jobban pattanásos vagyok (előtte ez nem volt jellemző), 32 naposak a ciklusaim, de az utolsó hónapban már 52 volt.. híztam még 10 kg-t. Viszont a környezetem és én is tapasztaltam, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, nem vagyok olyan ingerlékeny és a szexet is jobban kívánom azóta.


El szeretnék menni endokrinológiai vizsgálatra, hogy mi lehet a baj, hogy ennyit híztam. Zavar, mert mindig vékony voltam, sosem diétáztam vagy sportoltam, ennek ellenére tényleg nagyon jó alakom volt. Most viszont mint egy guruló zsírgombóc, olyan vagyok.. nem fogyasztok fehérlisztes ételeket, sem péksütiket, nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt eszem. PErsze nem tökéletes, ahogyan eszem, ne értsetek félre, nem akarok senkit félrevezetni, sportolni sem sportolok. Viszont régen sem sportoltam és akkor tényleg minden szemetet bezabáltam, mégis nagyon szép voltam.


Szerintetek ez a fogamzásgátló miatt lehet? vagy megváltozott az anyagcserém? Vagy mi lehet az, ami miatt egyszercsak ennyire elkezdtek rámrakódni a kilók minimális vagy éppen változatlan életmód mellett?


Félek, hogy elmegyek orvoshoz és azt mondja, hogy csak én tehetek a súlyomról, fogyjak le,stb.



2020. febr. 16. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
"sokat ettem...sportolni sem sportolok." Ettől a kombinációtól jól lehet hízni. Plusz te is öregszel, nem csak mások.
2020. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, persze, ez teljesen jogos. Csak miért pont most kezdtem el hízni, mikor világéletemben így éltem, sőt, már nem is fogyasztok fehér lisztet?
2020. febr. 16. 15:45
 3/4 anonim válasza:
Azért mert már nincs fejlődésben a szervezeted, nincs annyi energiára szüksége a fejlődéshez mint az elmúlt években. Már oda kell figyelni hogy mit eszik az ember , sportolni is kell. A kettő együtt tuti siker . Nem kell drasztikus diétába kezdeni csak figyelni hogy ne zabálj mindent össze , ha már a reggelire vacsorára odafigyelsz és keveset nassolsz az már jó szerintem.
2020. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

14 éves korom óta nem nőttem. Reggelire gyümölcsöt, zabkását müzlit eszem általában vagy teljes kiőrlésű szendvicset. Ebédre változó, általában husit,a köret csak bulgur vagy édesburgonya/ karfiolpüré , párolt zöldség. Vacsorára eltérő, hogy mit eszem, de itt sem szoktam megenni egy lovat.


Köszönöm persze a válaszaitokat, lehet benne igazság, de számomra szerintem ez nem releváns. 17-18 eves koromig, ha elhoztam volna, akkor ezek lenének az okol, mivel csak ossze-vissza ettem, a sport pedig egyaltalwn vagy nagyon minimálisan szerepelt az életemben, azonban ezek ellenére is vékony voltam. Most az ellenkezőjét tapasztalom.

Azért köszönöm:(

2020. febr. 24. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!