Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefeszek ciszta?

Petefeszek ciszta?

Figyelt kérdés
Évek óta a jobb petefeszkem alatt van egy 3 cmes ciszta. Évente járok ellenőrzésre eddig nem változott semmi ezzel kapcsolatban nem nő de el sem akar múlni. Az orvos azt mondta nincs vele teendő műtét eddig nem került szóba sem. Viszont felmerült bennem a kérdés h akkor is petefeszek cisztarol van szó ha nem a petefeszekben hanem esetemben az alatt van? Valakinek hasonló esete volt? Ti mit gondoltok erről?
2020. febr. 20. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alatta az nem csak annyit takar, hogy bar a petefeszekbol nott ki, de ala terjeszkedik. Ettol meg az petefeszek ciszta. A legtobb ciszta a petefeszek mellett, alatt, folott, de rajta/benne talalhato.

Menj el egy masik orvoshoz, akirol vannak font velemenyek, hohs jo ultrahangis vagy leginkabb meddosegi is. Es legyen egy masodik velemenyed. (Csak el ne aruld, hohy mar mas is nezte). Amugy ha evek ota ott van es nincs valtozas benne, akkor megis az milywn tipusu ciszta? Nekem ilyen egy dermoid ciszta volt, ami amolyan joindulatu daganat, nem no, nem csokken, nem tunhet el. Ezt kivettek, de egy eleg balul sikerult mutet volt sok szovodmennyel. Ha tudom elore, akkor hagytam volna, ahol van. (Ezt csak azert irom, higy nem mi dig jo bolygatni a dolgokat.)

3 cm meg nagyon kicsi, kb egy sargatest is vagy egy fennmarado tuszo is ennyi szokott lenni. Ha nem.okoz panaszt,akkor jarj inkabb ne evente, hanem felevente kontrollra es "feledkezz" el rola a napi eletedben.

2020. febr. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem igazából semmit nem mondtak h milyen típusú a ciszta... Egyszer kérdeztem ra h esetleg műteni nem e kellene az orvos azt mondta hogy nagyobb bajt csinálnánk vele mint jót ott van kész ennyi. Több orvos is látta egyik szerint sincs teendő eddig vele. De engem azert aggaszt
2020. febr. 20. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!