Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés eredménye 3 hónap...

Rákszűrés eredménye 3 hónap múlva írja az újbóli vizsgálatot, kivárjam?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam meg az eredményem és valami nem okés rajta. Nem a szokásos negatív, hanem HPV tipizálás, ASC-US és 3-6 hónap múlva kontroll. Érdemes kivárni, vagy menjek hamarabb? 2 hónap telt el a vizsgálat óta.

2020. márc. 6. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Melyik részét nem érted annak, hogy "3-6 hónap múlva kontroll"?
2020. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
3 havonta újulnak meg ott a sejtek, azelőtt semmi értelme újra elmenned, annyi a minimum... Nem véletlenül mondják.
2020. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez lett az eredményem. Ne aggódj. Én is 3 havonta járok kontrollra. Az ismeretlen eredetű laphámelváltozás lehet valamilyen fertőzéstől is.

A 3 havi kontrollon vetess le HPV szűrést is.

2020. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ezt a lapmegújulást nem tudtam, emiatt kérdeztem. 3 hónap elteltével fogok visszamenni.

Kedves utolsó, a HPV tetszet is meg fogom csináltatni!

Még egyszer köszönöm!

Szép napot!

2020. márc. 8. 22:33
 5/20 A kérdező kommentje:
*sejtmegújulásra gondoltam.
2020. márc. 8. 22:34
 6/20 A kérdező kommentje:

Visszamentem a vizsgálatra, levették a HPV teszthez a mintát. Sajnos az eredmény: HR-HPV-DNS pozitív a méhnyakrák szempontjából magas kockázatú humán papillómavírus jelenléte. Genotípusok 16, 31. Az orvos írt fel ISOPRINOSINE 500 mg tablettát.


Kedves #3-as, neked volt esetleg hasonló? Pár dolgot megbeszéltünk az orvossal, de félek, hogy nem fog elmúlni :(

2020. jún. 8. 13:42
 7/20 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Orvosfüggő, hogy mit írnak fel. Más orvos szerint semmit nem használ az isoprinosine, én szedtem pár hónapig és semmi. A Hpv magától is el tud múlni. Én járok 3 havonta rákszűrésre. De nekem csak a konizáció segített, mert már rákmegelőző állapotom volt. A műtéttel eltávolították a HPV-s sejteket is, azóta (másfél éve) mind a rákszűrésem és a HPVm is negatív. Mondjuk én az oltást is beadattam a biztonság kedvéért. Igazából azt tudom javasolni, hogy szigorúan tartsd be a 3 havi kontrollt, mert nekem annyi idő alatt alakult ki a rákmegelőző állapot. Az orvosom szerint 1-2 éven belül lett volna rák belőle. Ezért is nem értem azokat, akik 5 évente járnak rákszűrésre, mert egy méhnyakrák simán kialakul 1-2 év alatt is.
2020. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, ettől én is félek, hogy nem ér semmit ez a bogyó. Rendszeresen járok orvoshoz, lelkiismeretesen betartottam az évi 1 rákszűrést mióta javasolták (most 25 vagyok), és ilyen még nem fordult elő :( bár sokszor volt, hogy évente 3-4 vizsgálat is volt, mert panaszom volt (gomba, fertőzés, ilyesmi). Csodálkozom, hogy 3 hónapos kontrollra jársz, mert nekem 6 hónapot mondott kontrollra az előző levételt követően (ami szeptemberben lesz). De gondolom az is belefér...? Megnézett amúgy szemmel is, azt mondta semmi szemmel látható jelet nem vél felfedezni, ami jó jel. Hát én nem nyugodtam meg.

Hogy élted meg a műtétet? Utána olvastam most, mi is ez, és majdnem rosszul lettem. Nem igazán bírom az ilyesmit, és most magamat stresszelem ezzel, ami amúgy butaság.. de szörnyen hangzik :(

Még egy utolsó dolog. Mit jelent, hogy rákmegelőző állapot?

A héten jön meg az új cytologia eredménye és nagyon ideges vagyok miatta.


köszi, ha válaszolsz :)

2020. jún. 8. 14:37
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a CA 125-ös tumormarkerem emelkedett volt meg Asc-us ismeretlen eredetű laphámelváltozás. Az orvosom ezt nem nagyon taglalta, mert épp egy laparoszkópiát akart nekem aznap csinálni endometriózis miatt és pont megjött a rákszűrés eredménye, ezért a 2 műtétet egyben letudta. Még így is elég laza volt az egész, 1-2 hétig kellett otthon feküdnöm, a konizációból semmit nem éreztem. Egyik ismerősömnek csak sima konizációja volt, fodrász és már másnap dolgozott. Szerintem ezen ne izgulj, mert nem érzel belőle semmit, ha jól tudom aznap haza is engednek a kórházból. Az én orvosom szerintem azért javasolt 3 havi kontrollt még 2 évig, mert nekem a HPV mellett még endometriózisom is volt, kicsit összetettebb az egész. Lehet a 6 havi kontroll is elég. Még azt tudom javasolni, hogy ha bármi elváltozás lesz a leleteden, akkor előbb menj el egy másodvéleményre. Az Isoprinosinetól meg ne nagyon várj javulást, nekem egyetlen ismerősömnek sem segített.
2020. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, megfogadom, amiket tanácsoltál! :)


Jó egészséget kívánok!

2020. jún. 10. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!