Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hónap sikertelen próbálkozás...

7 hónap sikertelen próbálkozás után petevezeték átjárhatósági vizsgálatot érdemes csináltatni? Valaki járt már hasonló cipőben, érdemes kivárni a 12 hónapot?

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi 1 évet vártunk, utána volt átjárhatósági vizsgálat, ott minden rendben volt, mint minden más is... Végül másfél év után sikerült, lehet az segített, hogy kisebb városba költöztünk...
2020. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem érdemes megvárni az 1évet,nem hiába mondják,hogy 1 év sikertelen próbálkozás után kezdik el a kivizsgálást.

A kisfiam 8 hónap után jött össze.

2020. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem beavatkozással kezdeném... hormonsor ciklus eleji és ovu utáni, majd TSH, Ir. Ez csak két vérvétel...de többre derülhet fény mint gondolná az ember. Ezt magán úton már most is megnézetheted, nem kell kivárni az egy évet, mert ha kiderül, hogy valami nem jó annak újabb hónapok mire hat a gyógyszer meg javul a szervezet. Egyéb beavatkozós vizsgálatokat csak akkor nézetnék, ha ezek rendben vannak, mert akkor lenne gyanús, hogy lehet valami gubanc odabent is.


Szedj addig is folsavat, D és E vitamint, és sok sikert kívánok.

2020. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

35 alatt 1 év után, 35 felett fél év után javasolt a komolyabb vizsgálódás.

Viszont pld a petevezeték átjárhatósági előtt minden értelmes munkájára valamit adó orvos elküldi előbb a pár férfi tagját spermavizsgálatra,illetve a nőt vérvételekre.A spermavizsgálat után csinálják általában a kellemetlenebb,fájdalmasabb vizsgálatokat a női oldalon.

2020. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom igazából. Azt tudom, hogy az én petevezetékeim rendben vannak, mert 2 baba után vágtunk bele a 3. baba projektbe, mégis Ő rá már 8 hónapot vártunk. Biztosan sok mindentől függ. Vizsgálni talán 1 év után érdemes.
2020. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért attól is sok minden függ, hány évesek vagytok, és mennyire értek rá "próbálkozni". 7 hónap után én még nem mennék orvoshoz. És ha orvoshoz is fordultok bármikor is, azért általában nem ennyire drasztikusan kezdik a vizsgálatokat. Nőknek vérvétel, férfiaknak sperma vizsgálat 1. körben, inkább.


Nagyon jól tudom, milyen rossz sokáig várni, és sokáig hiába reménykedni. De tudomásul kell venni, hogy sok nő csak hosszabb idő után esik teherbe. Nekem csak a 19. hónapban sikerült, sajnos. Úgy, hogy ebből 16 hónapban tudatosan figyeltem a peteérésem is.


Szerintem 1-1,5 év után érdemes orvoshoz fordulni. Ha már elmúltál 35 éves, akkor azért talán előbb.

2020. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok.

Szerencsére a hormon-és véreredményeink rendben vannak, a spermavizsgálat is tökéletes.

Várunk türelmesen, itt a tavasz, amit imádok, szóval biztosan megérkezik a gólya hozzánk is.


Szép napot mindenkinek!

2020. febr. 13. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Van, amikor csak picit több idő kell. 7 hónap még nem túl hosszú idő. Persze akkor, amikor te már nagyon szeretnéd, mégis annak tűnik, tudom.
2020. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felesleges várnod, mert ha baj van, az nem oldódik meg magától, csak az időd és a sikertelen hónapok mennek. A dokinak nyugodtan mondjad, h x éve próbálkoztok, úgysem tud megcáfolni :) Kamuzz nyugodtan. Sok esetben hallottam, h az átjárhatósági műtét után szinte azonnal jött a baba. Főleg akiknek utána piszkosul fáj, azoknak sanszos, h elzáródás volt.

Ha mégsem ez a baj, érdemes megnézetni a spermát, vagy önszorgalomból elkezdeni a férfinak a Folandrolt, nőknek az Inofolicot. A vércukor sem mimdegy, nem hiába javasolnak sok nőnek diétát.

2020. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaa, előző vagyok. Kicsit úgy értelmeztem a kérdésed, hogy már túl vagy az első körös vizsgálatokon?! Amiket előttem is írnak, tsh és pajzsmirigy hormonok ciklus 3.és 21.napján. Ez a legfontosabb. Egyáltalán van-e peteérés. De ezt a dokinak tudni kell, hogy nem egyből a közepébe csaptok bele.
2020. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!