Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két kérdé$em lenne a nőgyógyás...

Két kérdé$em lenne a nőgyógyászról, méhnyakrákról, és a szexről?

Figyelt kérdés

1. Ha 1 pár eddig csak egymással szexeltek és mindig csak gumiban akkor mennyire ajánlott az éves rendszeres vizsgálat? (Azaz végig együtt vannak, van rendszeres szex de csakis gumival)

2. Ha már nőgyógyász... a méhnyakrákot nem tudja ultra hanggal kivizsgálni mint hogy ott teljesen ki tágítsák a nőket meg teljesen pucérra levetkőztetni és egy elég kellemetlen élményt adjon neki... mert valljunk be nem az a legjobb mikor egy idegen bele nyúl a vaginába 2 ujjal utána meg teljesen ki tágítja... főleg ha ez egy férfi doktor...

Egyrészt az ultrahang sokkal precízebb és több mindent észrevesz mint a szabad szem és a cső látás...



2020. márc. 10. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ekkora ostobaságot leírni! Kenetet nem tud venni az ultrahang és kell a manuális vizsgálat is évente.
2020. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

1. Ugyanúgy ajánlott, de legalább 2-3 évente.

2. Marhaság. Szerintem egy háziorvosi vizsgálat is ugyanolyan kellemetlen a hideg sztetoszkóppal és a nyelvnyomkodással. A nőgyógyász nem "egy idegen" meg nem "egy férfi", hanem orvos.

2020. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Látszik hogy még életben nem voltál nőgyógyásznál!

Miért kellene teljesen pucérnak lenni?

Deréktól lefelé nincs rajtad semmi,én olyankor mindig hosszított felsőt veszek fel hogy azért ne csupaszon sétálgassak.

Miaz hogy teljesen kitágít?

A kenet vételhez egy eszközt tesznek a hüvelyedbe,5 mp alatt leveszi a kenetet a doki majd kiveszi! Ennyi!!!

Ettől aztán marhára kitágulsz!!

Amúgy hány éves vagy?

2020. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kitől kaptad ezeket az információkat? Mert mindegyik bődületes marhaság, mintha férfi mondta volna.


"... a méhnyakrákot miért nem tudja ultra hanggal kivizsgálni..."

Mert nem mutatná ki, csakis kenetvétellel lehet. Gézfejű pálcával vesz mintát a méhnyakról, és a kenetet a laborban vizsgálják.


"...meg teljesen pucérra levetkőztetni..."

Nem vagy teljesen pucér. Érdemes ruhába menni, vagy egy hosszú pólóba, és csak a bugyit kell levenni. A vizsgálószékbe felfeküdve kell feljebb húzni a ruhát.


"... idegen bele nyúl a vaginába 2 ujjal utána meg teljesen ki tágítja... "


Az a jobbik eset, ha teljesen idegen, hidd el, csak egy vizsgálandó testként tekint rád, és nem két ujjal tágít (ezt komolyan, ki mondta???) hanem egy speciális eszközzel, amit a köznyelv csak kacsaként emleget.


"Egyrészt az ultrahang sokkal precízebb és több mindent észrevesz mint a szabad szem és a cső látás..."


Vannak betegségek, amelyek csak fizikális vizsgálattal kiszűrhetők, az egyes gombás fertőzésekről, herpeszekről, szemölcsökről, egyéb bőrelváltozásokról nem is beszélve.

2020. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg nem voltam ilyenen és amiket hallottam eddig meg láttam az interneten... de köszönöm az értelmes válaszokat
2020. márc. 10. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Istenem....te tényleg ilyen buta vagy? Mondd, hogy viccelsz?
2020. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Keress női orvost. Nem olyan kellemetlen.
2020. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki szexuális életet él a védekezési módszer ellenére is érdemes évente legalább egyszer elmenni, hogy megvizsgáljon. Kb. 5 perc az egész folyamat és ebbe benne van az öltözés meg az Uh vizsgálat is, ennyit szeritnem bőven megér az egészség. Nem turkálnak benned feleslegesen, megfelelő eszközöket használnak. Nyugodtan lehet női nőgyógyászt keresni, ha veszélyez, hogy férfi az orvos. Egyáltalán nem kell telejsen levetkőzni, ha alul vizsgál akkor fent van raktad ruha, ha meg esetleg emlő vizsgálatot is kérsz, akkor először nadrág, bugyi fel és utána vetkőzöl le fent. Ahogy írták felettem is, érdemes ruhában vagy hosszabb felsőben menni. A nőgyógyászok több tucat embert látnak el nap mint nap, nekik annyi egy ilyen vizsgálat, mintha a háziorvos megnezi a torkod kb. Megértem, hogy aggódsz az első vizsgálat előtt, ezzel szinte mindenki így van, de ehhez is hozzá lehet szokni. 2-3 alkalom után már teljesen természetes lesz.


Az uh sajnos a méhnyakrákot nem mutatja ki, itt nem az orvos dönti el, hogy van e vagy nincs. Ő csak kenetet vesz, amit elküld egy laborba és ott a megfelelő eszközzel megvizsgálják. Tehát nem szabad szemmel vizsgál, hanem mintát vesz. Ha ő is lát elváltozást, ott már azért nagy baj van.

2020. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom egyeseknek honnan jön ez a nőgyógyászati fóbia, engem 25 évesen 2x műtöttek,3 havonta kell járnom nőgyógyászati kontrollra. Semmi különös nincs benne, az egészséged miatt mész...

Csak felvilágosítanálak, hogy a méhnyakrákot nem látja hasi ultrahanggal,kenetet kell venni és minden nőnek illik elmenni évente rákszűrésre kontroll miatt 18 év fölött. Az én súlyos rákmegelőző állapotom (1 éven belül rák lett volna) !!!4!!! hónap alatt alakult ki. Ha én is ilyen fóbiás lennék, akkor már nem is élnék. Az volt a szerencsém, hogy amúgy is sűrűn jártam kontrollra endometriózis miatt.

És el kell hogy szomorítsalak, a rákot okozó HPV-t gumival is el lehet kapni, sőt egy csókkal vagy orállal is. Nézz utána jobban a dolgoknak,mielőtt ilyen hülyeségeket állítasz.

A másik meg,hogy ha a szexhez elég 'felnőtt'vagy, akkor a nőgyógyászati vizsgálathoz is...

2020. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. HPV ellen nem véd a gumi, úgyhogy minden szexuális életet élő nőnek ajánlott évente elmenni a nőgyógyászhoz rákszűrésre.


2. Egy rákszűrésen nem az a fő cél, hogy a méhnyakrákot meglássák (ha rákot látnak, akkor az már régen rossz...), hanem az, hogy kiszűrjék azokat a kóros sejtelváltozásokat, amelyek később rákot okozhatnak. A sejteket viszont csak mikroszkóp alatt látják, amihez bizony az orvosnak be kell nyúlni, és mintát kell venni.

2020. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!