Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Általában 26 napra menstruálok...

Általában 26 napra menstruálok. Sosem volt gond. Mindig időbe jött. Kiveve amikor terhes lettem😊Most viszont nem jött meg és 2 napja megkellett volna.42 múltam. Lehet, hogy változik a ciklusom? Terhes nem vagyok az tuti.

Figyelt kérdés
2020. márc. 10. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
42 évesen csoda, hogy ilyet még nem tapasztaltál, főleg, hogy általában 26 nap.
2020. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Semmi csoda nincs benmne, mert a klimax teljesen egyénfüggő. Ha nem vagy terhes, ne aggódj. Van, aki 40 évenesen kezd klimaxolni és mindenféle testi tünetei vannak; van, aki 50 évesen és semmi tünete nincs, csak egyszerűen nem menstruál többé. Na és? Összedőlt a világ? Élhetsz még ennyit.
2020. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is egész életemben mindig 26 naponként jött meg a menzeszem, összesen háromszor maradt ki - a három terhességemnél.

Meg utána a klimaxnál kezdett összezavarodni, ez nekem majdnem 50 évesen kezdödött.

De igen sok nönek már 40 fölött megkezdödhet a hormonváltozás, nem kizárt, hogy nálad is ez az ok.


Az egyetlen, amire fokozottan oda kell figyelned, hogy ha netán többet késik valamikor, az nem feltétlen emiatt van, lehet terhesség is, ha adottak a feltételek.

2020. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

2 napja? Én még nem vagyok 40 se és már össze vissza jön meg. Sajnos. 16 nap, 38 nap stb. Régen 28 volt mindig.

Az orvosom vitaminokat javasolt. Folsav (ezt B12 vel szokták), D vitamin, Vas. De lehet venni olyan vitaminokat is amik direkt menopauza tünetekre vannak, ebben még több vitamin van. Tehát elkezdtem szedni, és egy ideig be is állította megint. Most megint össze vissza van.

Amúgy lehet hogy nem is ezért van, úgyhogy ha sokat késik vagy ha többször előfordul érdemes orvoshoz menni, kizárni a nagyobb bajokat.

2020. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ami nekem van azt korai menopauzának hívják. Lehet hogy azért nem hallottál róla, mert ezzel nem szoktak dicsekedni a nők, igazából engem is nagyon megviselt maga a tudat hogy ilyen korán feladja a petefészkem. De engem kivizsgáltak. Mint mondtam lehet hogy nem is ez a bajod. Ha van. 2 nap még semmi igazából.
2020. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló... köszönöm a valaszod Érzem hogy fáj a hasam,minden tünetem megvan úgy mint amikor megjön.. várok még és elmegyek dokihoz...
2020. márc. 10. 22:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tegnap este megjött 😁 Köszönöm mindenkinek a válaszát 😊
2020. márc. 12. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!