Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellbimbó? Ez így normális?

Mellbimbó? Ez így normális?

Figyelt kérdés
Ha lehajolok, és összecsípem óvatosan a mellbimbóm alatt, akkor olyan hosszúkás valamit érzek, ami ilyen kicsi csomókból áll.De a bal mellbimbóm alatt ezeke a csomókat nagyobbnak érzem és van egy, ami közvetlenül a bimbóm alatt van, a bőr alatt, ami talán kisebb mint egy borsószem.Nagyon megijedtem, hogy ez akkor most oda tartozik vagy nem? Most akkor ez normális, hogy ilyen kis gömb van a mellbimbóm alatt?
2010. júl. 25. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A női mell nagy része zsírszövetből épül fel, bioszból nem tudom, mennyire rajzolgattátok le a szövettípusokat, de az izomsejtek hosszúkás, megnyúlt alakúak, a zsírszövet, apró, kerek sejtekből áll, ezek lehetnek kisebbek-nagyobbak. Természetes, hogy ilyesmit érzel a melleidben, de havonta egyszer önvizsgálatot végezve össze tudod hasonlítani a múlt hónapban érzettel, és ha változást, növekedést, fájdalmas pontot találsz, mutasd meg orvosnak. Szerintem csak a normál mellszövetet tapintottad, semmi mást!


egy kis segítség: [link]


L27

2010. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,kicsit megnyugodtam, de azt hiszem hogy a jövő héten elmegyek dokihoz azért, hogy megnyugtassam magamat, még össze kell szednem a bátorságomat. Minél többet olvasok róla, annál jobban el vagyok keseredve. Olvastam olyat is, hogy ritka esetben a mellbimbóbol indul a rák...szóval nekem ennyi elég is volt. De arra kiváncsi lennék, hogy más is érez a melbimbója alatt ilyen borsószerú kis csomócskát? Én ezt akkor is ki tudom tapintani, ha nyugalmi állapotban van a bimbó, és érzem a bőröm alatt, de kívülről nem látszik semmi. És ha sokat piszkállom, akkor már fáj is, nyilal.
2010. júl. 25. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Direkt most megnéztem neked, és igen, én is érzem. A tejcsatornácskák a bimbóba nyílnak (később ezzel fogsz szoptatni), szerintem ezeket érzed.A sok nyomitól pedig nem csoda hogy fáj, ez egy érzékeny terület. Ne nyomogasd, nem lesz ott semmi gond! A neten sok betegséget talál az ember, és hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy mi abba a tizmilliomodba tartozunk, akivel ez megesik (pl. más témakörben a ritka, rosszindulatú ciszta, ami pozitív terhességi tesztet okoz - hetente gondolják a terhes kismamák, hogy velük is biztosan ez történt meg... irreális). Semmi bajod nem lesz, ne félj! :) Csak eddig nem figyelted, most meg túlfigyeled! Nem leszel rákos! L27
2010. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, nagyon rendes vagy :D engem igazából csak az aggaszt, hogy a bal mellemben nagyobb mint a jobban és ki tudom tapintani akkor is, ha a mellbimbóm nyugalmi állapotban van. De ha hideg hatására pl összehúzódik, akkor nem érzem, nem minden pózban érzem. Amúgy meg nekem az agyamban vannak a gondok, mert hipohonder vagyok és minden héten más betegséget gyártok, aztan átmegy rajtam.....

19/L

2010. júl. 25. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember, akinek szimmetrikus a teste, ezért érezhetsz a másikban picit mást. Megértelek, hogy aggaszt, ez normális, jobb is, ha megbeszéled a dokiddal. A hipochondria egyre gyakoribb napjainkban, keress esetleg valami plusz elfoglaltságot, ami leköti az időd, és tudatosan próbálj kevesebbet foglalkozni a betegségekkel, egészségüggyel. Eü-s suliba járok :) ahogy mondani szoktuk, mi a vizsgaidőszakban minden tünetet, amivel egy agydaganat jár, produkálunk, de ettől nekünk még nem ez a bajunk! :))) L27
2010. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
probálom lefoglalni magam, általában sikerül...de ilyenkor :D Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, nagyon megnyugtattál...
2010. júl. 25. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!