Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik egy fogamzásgátló...

Mi történik egy fogamzásgátló felírásakor nőgyógyásznál? Lehet a tabitól valami bajom? Lehet anélkül hogy anyukám megtudná?

Figyelt kérdés

Nagyon félek

16/L


2010. júl. 25. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alkalmazás feltételei:


* a menarche után 1,5-2 év eltelte ( a ciklusok több mint felében bekövetkezik az ovulatio),

* 21-35 nap közötti ciklusok (rendszeres mense-sek)

* a kifejlett másodlagos nemi jelleg megléte (Borsos-féle pontrendszer),

* az ovulatióra utaló szubjektív és objektív jelek (középidős fájdalom, alaphőmérséklet mérés),

* sexualis aktivitás

* ellenjavalatok hiánya.


Ha csak párszor sexelsz a barátoddal, maradjatok az óvszernél. A fogamzásgátlóknak is vannak súlyosabb mellékhatásaik arra érzékenyebbekben (pl thrombozisra hajlamosaknak TILOS felírni).

További ellenérv, hogy a tizenévesek nem túl fegyelmezettek gyógyszerszedéskor - nemegyszer halottam már, hogy valamilyen "depizés" miatt egy hétig nem szedte a gyerek és azt hitte, tart még a hatása, úgy esett teherbe...ha úgy érzed magad, felelősségteljesen tudod szedni, akkor nyugodtan...


egyébként meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..

2010. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha normális orvoshoz mész, akkor elküld vérvételre és csinál rákszűrést.

Természetesen elég sok mellékhatása lehet, mivel ez is csak gyógyszer. A betegtájékoztatóban el tudod olvasni, mik lehetnek ezek.

A neten megtalálható az összes fogamzásgátló betegtájékoztatója, érdemes rákeresni.


Amúgy mégis mitől félsz? Ha elég nagy vagy a szexhez, akkor alap, hogy egy nőgyógyászati vizsgálattól sem hátrálsz meg:) Ne aggód, nem fog megenni az orvos. Csak keress vmi normálisat! (Kérdezd körbe a barátnőid, hogy kit javasolnak).


Jah és egy vmit nem értek. Már több kérdésben láttam, hogy 15-16-17 évesek anyuka tudta nélkül akarnak fogamzásgátlót szedni. Ilyen idős fiataloknak mégis honnan van rá pénzük?

2010. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Első, megkérdezhetem honnan másoltad ki ezt a szöveget? Orvosi tankönyv esetleg? (Nyelvezetéből gondolom:D). Csak mert érdekes:) A legtöbb orvos ezeket miért nem veszi figyelembe?

Manapság már mindenre tablettát írnak. Pl ha vkinek rendszertelen a vérzése..

2010. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Orvosi cikkből... arra próbáltam csak rámutatni, hogy a fogamzásgátló nem játék.:) A mellékhatásokat inkább nem akartam kimásolni a tankönyvemből, csak a thrombózisos dolgot emeltem ki. Ha a gyerek úgyis akar tabit, lesz@rja a mellékhatásokat, nem fogja mérlegelni...
2010. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azért furcsa, mert nekem pl van hogy 2-3 hónapokat késik a mensesem, és mikor mondtam a nőgyógyásznak, egyből fogamzásgátlót akart felíratni :S Természetesen nemet mondtam rá, de ez akkor is fura, hogy akkor miért akart rábeszélni, ha egyszer nem is szabadna? Amúgy én régebben szedtem fog.gátlót, de nem jött be, voltak mellékhatások, így abbahagytam, de kb azóta jön meg ilyen nagy késésekkel:S Szóval soha többé nem szedném.
2010. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

elsőnek üzenem:

Szerinted miért kérdeztem rá a mellékhatásokra?? Talán azért hogy megéri-e kockáztatni. Nem kell mindig leszólni a 16 éveseket. Nem vagyok olyan kis lotyó mint a legtöbb :/ Ha így állsz hozzá a kérdéshez akkor inkább tartsd meg magadnak a válaszodat.

Többieknek köszönöm a segítséget :)

2010. júl. 27. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!