Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinaljak ha nem adnak ra...

Mit csinaljak ha nem adnak ra gyogyszert?

Figyelt kérdés

Felfaztam, eleg rendesen, ebben a honapban mar masodjara, az elso felfazasomkor derult ki hogy endom van, tobb helyen+osszenovesem. A mutetemet elhalasztjak a virus miatt, de ujbol felfaztam es a hazidokim nem adott ra gyogyszert, pedig kene mert ujra fajnak a petefeszkeim ezmiatt, tobb mint 1 hete vagyok felfazva. Szedtem tozegafonyat, nagyon sokat ittam, jol feloltoztem, el is mult egy par napra, de utana egybol megint kijott, nem szeretnek megrosszabbul lenni, megprobalom megegyszer megkerni a dokimat, hogy irjon fel ra valamit, mert ez igy nem jatek. Elozoleg 2 hetig voltam felfazva, lazas is voltam majdnem 40 fokos volt. Nem birtam felkelni se annyira fajtak a petefeszkeim. Akkor a gyulladas miatt 6centisre nott a cisztam, miutan ez elmult 3 centire csokkent, de a masik petefeszkembe is lett egy 1 centis, es akkor derult ki az osszenoves is.

Mit csinaljak ha nem adnak ra semmit? Beszeljek a mutoorvosommal? O adhat ra egyaltalan? Nagyon le vagyok ez miatt hangolva..


2020. márc. 29. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mid fáj? A "felfázás" egyébként cisztitisz vagy hólyaghurut tipikus tünetei gyakori vizelés, csípő érzés vizeléskor, hólyagfájdalom. Erre jár antibiotikum. A felfázás nem jár lázzal, ha már láz van, akkor a vesék érintettek. És ennek az egész témának semmi köze nincs a petefészekhez vagy az endometriózishoz.
2020. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A petefeszkeim fajnak. Illetve csip is vizeletem es gyakori inger, gondoltam ez egyertelmu ha leirom, hogy felfaztam, a tobbi mind csak plusz informacio.

Az endometriozisom bizonyitott, jelenleg MR-re es mutetre varok, mert atneznek hogy van-e mashol is.

Akkor az orvosok biztos kamuztak, hogy a felfazasom okozta a fajdalmaimat es a gyulladast a cisztakkal?:) nem hinnem. Ultrahangot is neztek es 2 laborvizsgalat is volt, szoval szerintem ok jobban tudjak, hogy mi mitol volt/van.

A vesemmel pedig semmi gond nem volt azt is megneztek. 4 keresztes volt akkor a vizeletem, kaptam antibiotikumot ra akkor, de az elfogyott es el is mulott, de most ujra visszajott, es most nem kaptam ra semmi gyogyszert.

Nekem szimplán annyi volt a kerdesem, ha NEM kapok ra gyogyszert, akkor mit tehetnek?

2020. márc. 29. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok. A szimpla húgyúti infekció nem jár lázzal, ha lázad volt a négykeresztes vizeleted mellé, akkor az már bőven vesemedence gyulladás volt, vagy nem a húgyúti infekció okozta a lázat.

A húgyúti infekció nem okoz cisztát, az endometriózisnak viszont a tipikus megjelenése a cisztás ovárium. És mit csinálj? Beszéld meg a háziorvosoddal. És nem, nem biztos, hogy felfázás, kellene vizeletvizsgálat, ha endometriózisos sziget tapad a hólyagra, akkor vizelési panaszaid lesznek, ha a belekre kerül hasmenés lesz, ha a petefészkekre akkor meg ciszták.


És mit csinálj? Igyál sok folyadékot, meg tőzegáfonyát, továbbá vegyél be fájdalomcsillapítót.

2020. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De felhivtam a hazi orvosom es nem adott ra semmit. A klinikan pedig nem mondtak semmit azzal kapcsolatban hogy barmi mas bajom lenne..

Plusz nekem nem is emlitettek hogy az endometriozis jarhat ezzel is, szoval nem ertem..marmint, akkor lehet ez okozza a panaszaimat, de akkor nem ertem miert nem foglalkoznak velem. En ertem, hogy most valsaghelyzet van de legalabb egy gyogyszert felirhatnanak vagy valami, mert befolyasolja a napomat..

Telefonon beszeltem, helyettesito orvos volt bent es csak annyit kerdezett, hogy meg volt e a mutetem, es hogy most csip-e es gyakori, mondtam, hogy igen es azt is elmondtam hogy elozmenyekben mi volt, de nem irtak fel semmit, azt mondtak igyak sokat. De nem mulik el..

Regebben volt vesemedence gyulladasom is, nem szeretnem hogy komolyabb bajom legyen. Es felek, hogy tovabbra se fognak foglalkozni velem..

Koszonom a valaszt!

2020. márc. 30. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!