Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tablettának...

A fogamzásgátló tablettának milyen mellékhatásai lehetnek? Nektek bevált vagy inkább leszoktatok a használatáról?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy sok káros mellékhatásáról olvastam ami miatt félek elkezdeni szedni. A párommal már másfél éve együtt vagyunk, eddig gumival védekeztünk.

18/L



2020. ápr. 2. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassan három éve szedem, soha semmilyen mellékhatás nem jelentkezett.

Viszont azóta egy pattanás sincs az arcomon, napra pontosan jön meg, kevesebb a vérzés,illetve anyagilag is kedvezőbb nekünk, de ez csak SAJÁT TAPASZTALAT.

Mindenkinek máshogy reagál rá a szervezete. Nem kötelező szedni, illetve úgyis egyeztetned kell a nőgyógyászoddal.

25N

2020. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

El sem kezdtem, ugyanis elfelejteném bevenni, úgyhogy semmit nem érne.

Az ismeretségi körömben állandó hüvelyi fertőzés, csökkent libidó, sűrű fejfájás fordult elő.

2020. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapig szedtem, ezalatt sem állt be, az addig tökéletes ciklusomat tönkrevágta, azalatt alakult ki méhszájsebem, a méhnyálkahártyám azóta sem regenerálódott pedif a legalacsonyabb hormontartalmú (missee) fogamzásgátlót szedtem, ez mindenkinél más, nálam visszeresség is előjött, barátnőimnél semmi mellékhatást nem okozott, mindenkinél más dolgokat okoz.

Előtte egy citológiát érdemes végezni, ultrahangot(hüvelyi/hasi/emlő) és egy vérképet.

2020. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 2 éve szedem, egyetlen negatívum a csökkent libido. A váltáson gondolkodom, de abbahagyni nem szeretném, mert a bőröm sokkal szebb lett, pontosan jön meg és mennyiségre jóval kevesebb, nem görcsöl kibírhatatlanul a hasam.
2020. ápr. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 12 évig szedtem Yasminelle-t, aztán Jangee-t, de ezeknek ugyanaz az összetétele. Kb 10 évig semmilyen mellékhatás nem volt, az utóbbi 2 évben kezdett tiltakozni a szervezetem: folyamatos erős mellfájdalom, megvonásos vérzés előtt erős migrén, vízvissszatartás végig, kb mindenen elsírtam magam a végefelé. 2 hete hagytam abba, azóta nem fáj a mellem.
2020. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 5. 09:34
 7/7 anonim válasza:

horminmentest nézd youtubeon. mindenképp nézz utána először! nem feltétlen éri meg bevállalni azt a kockázatot, hogy esetleg majd amikor szeretnél babát nem lesz... én emiatt is hagytam abba nemrég 3-4 év szedése után. meg a libidócsökkenés kinyírt... hangulatingadozás, stb.

Nekem alapból szép a bőröm, nem számított, hízás sem, semmi. alapvetően tökéletes ciklusom volt.

hogyha esetleg nem rendszeres a ciklusod, nagyom pattanásod a bőröd, nagyon görcsölős vagy, akkor talán meggondolnám. de még mindig ott a kockázat, hogy meddő leszel...mesterségesen állítja elő ilyenkor a szervezeted a szükséges hormonokat, elnyomva a tested természetes működési folyamatát. ezért is alacsonyabb a libidó. nen természetes, egyáltalán nem. mindenképp tájékozódj komolyan! én bánom, hogy anno nem tájékozódtam jobban és, hogy senki sem világosított fel egészében.

2020. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!