Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőr kérdés. Hogy egészségesebb?

Szőr kérdés. Hogy egészségesebb?

Figyelt kérdés

16 éves létemre elég szőrös vagyok,dúsabb,erősebb szőröm van,és ez igaz az intim részekre is.Természetesen mindenütt gyantázok/epilálok,de az intim területet még nem,de már elgondolkodtam rajta.Még nincs/nem volt olyan barátom,akivel eljutottunk volna a szexig,pettingig,de egyébként is zavar kicsit,hogy odalent "dzsungel" van.Most hogy itt a nyár,kicsit rövidebbre vágtam,de így se túl esztétikus.De engem inkább az érdekelne,hogy egészség szempontjából hogy jobb?Ha teljesen csupasz,vagy inkább szőrösen?Hallottam olyanról,hogy a szőr megvéd a baciktól,nem engedi bejuttatni,de pl.én csakis betétet használok,és hát amikor meg van,elég sok jön,és a vér ugyebár ráragad a szőrre is,hiába mosakodom sűrűn,és cserélek betétet.

Szerintetek hogyan egészségesebb?Csupaszon vagy szőrösen?Miért?

16/L


2010. júl. 26. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvosok azt mondják, hogy szőrösen egészségesebb. A szőrszálak között tud járni a levegő, míg ha szőrtelen, akkor a bugyi szorosan rátapad a bőrre, így könnyen alakulnak ki gombás fertőzések pl.


Szerintem amíg nincs barátod, addig csak a bikinivonaladat szőrtelenítsd és vágd picit rövidebbre, hogy ne legyen "dzsungel".

2010. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen kezdtem "ott"szőrteleníteni,32 éves vagyok,hagy ne kezdjem el sorolni mennyi fertőzést kaptam el attól,ugyanis a szőr megvéd ezektől,nem véletlenül nőnek oda.Havonta kaptam el gombás fertőzéseket,és ezek a sok fertőzések olyan károsodásokat okoztak hogy nem biztos lehet gyerekem.Most járok vizsgálatokra.Férjnél vagyok már,de soha többet nem fogom "ott"szörteleníteni.Inkább csak a bikinivonalnál,és a többinél ollóval vágdosok belőle.Ez van.Sz.rok a divatra!
2010. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem ez emberfüggő.Nekem soha nem volt semmiféle fertőzésem , pedig 10 éve szőrtelenítek ott is.

Tisztálkodni kell rendszeresen.

2010. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!