Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen gyógyszert fog felírni...

Milyen gyógyszert fog felírni az orvos rendezetlen menstruációra?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok. Tudom hogy virus van meg minden de par honapon belul mennem kell nogyogyaszhoz es az lenne a keresem hogy milyen gyogyszert fog felirni ? Esetleg fogamzasgatlot vagy ilyenkor mit szoltak felirni ?

2020. ápr. 12. 21:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést lehet helyesebb lenne ha ugy irtam volt *rendszertelen
2020. ápr. 12. 21:49
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

:D Semmilyen gyógyszert nem fog felírni. Tini vagy, teljesen normális, hogy rendszertelen a menstruációd.

18 éves korodig kell, hogy beálljon rendszeresre.

A "problémádon" csak mosolyogni fog a doki, ha már arra nem vetted a fáradtságot, hogy utána nézzél, hogy mikor áll be rendszeresre a menstruációd.


Tini vagy könyörgöm!! Fejlődő és éretlen szervezet.

2020. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb orvos fogamzásgátlót javasol, mivel úgy elég rendszeres lesz, de hogy mennyire jó 16 évesen ezzel bajlódni... Szerintem jobb lenne megvárni, hogy 20-24 évesen beáll-e. Ha nem, akkor vagy utánajárni miért vagy fogamzásgátló.
2020. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
megvizsgál, és ha minden ok, akkor semmit
2020. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
5 hónapja nincsen szerintem ez nem normalis de nem vagyok orvos
2020. ápr. 12. 22:26
 6/9 Midorillee ***** válasza:
74%

Hát nem tudom, ha fogamzásgátlót írna fel biztos nem váltanám ki...azért mert a fogamzásgátló szedése alatt jelentkező vérzés nem rendes menstruációs vérzés, hanem úgynevezett megvonásos vérzés


[link]


Én biztos nem szeretném ilyen fiatalon ennyi hormonnal tömni magam, azért annak is vannak következményei.

Szerintem mindenképpen jelezd az orvosodnak, hogy mi a gondod csomó minden lehet, és az is lehet, hogy semmi különös nincs. A női ciklus elég bonyolult és finom rendszer nem volna szabad " csak úgy " megbojgatni.


Egyszer egy idősebb hölgy azt mondta nekem, aki egyébként Pcos es vetélt már el 3 x illetve voltak ciklusgondjai, hogy az az orvos aki fogamzásgátlót ír fel ilyen problémára ahhoz nem szabad vissza menni.

2020. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Midorillee ***** válasza:
100%

Kedves kérdező pajzsmirigy alulmúködésed nincs esetleg? Az is tud ilyesmit okozni egyszerű vérvétellel ki tud derülni, de majd a vizsgálat után kiderül.

Ne izgulj nagyon,

Jó egszséget!

2020. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
az okot kell ilyenkor kideríteni és kezelni, nem random gyógyszert felírni.
2020. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót fog szerintem írni ha muszáj.

Nekem is azt irt pedig én is 16 vagyok. 5 éve van meg és egyszer se jött meg időbe, volt olyan hogy 2 hétig menstruáltam erősen utána 4 hónapig semmi nem volt.. és ez már nem fogható arra hogy tini vagyok, rendszertelen :)

2020. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!