Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha néhány hónapja rendezetlen...

Ha néhány hónapja rendezetlen a TB-m, még ellát az orvos igaz?

Figyelt kérdés
Csak mert ugye lesz ez az új TB-törvény, mely szerint aki nem fizeti, az nem kap ellátást. De ez csak júliustól lép életbe, igaz?

2020. febr. 26. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy megszűnt munkaviszony után 90 napig él még.
2020. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Július 1 től kezdődik, és onnantól számítják a 3 hónapot - szóval október 1 től csak sürgősségi ellátás lesz..

Amúgy most ellátnak. Bár azt nem tudom hogy mi lesz a korábbi tartozásokkal, mert én is már több 100 al lógok a navnak. Az életbe nem tudom kifizetni..

Mind 1 egyenlőre ellátnak téged is az tuti :)

2020. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

# 1

Jah 90 napig van. Aztán ha nem dolgozik az ember elkezdik felszámolni azt a majdnem 10 ezret havonta.. Olyan 3-4 száz körül küldenek csekket. Nah persze hogy tudná kifizetni az ember ha nem dolgozik :D

2020. febr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
45 napig van türelmi idő a megszűnt munkaviszony után! Ennek leteltével egyéni szerződést kell kötnöd, havi 7e körüli összeget befizetni.
2020. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az a lényeg július 1 től lép érvénybe az új szabályozás.

Ezután 3 hónap az az idő amíg ellátnak, de majd többször is elvileg figyelmeztetnek, levélben is stb.

Október 1 -én telik le a 3 hónap. Utána majd elvileg fizetni kell, vagy sürgősségin ellátnak..

2020. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Július ide vagy oda, 5 év elévülési időn belül a NAV behajtja a tartozást, ha nincs közben járulékfizetés!
2020. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát én májusig OKJ-n tanultam, és ugye azt mondják , hogy ilyenkor október 31-ig volt TB-m, + a 45 nap türelmi idő, ami ugye december közepe. Akkor elvileg most olyan 2 és fél hónap elmaradásom van.
2020. febr. 26. 15:07
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Szóval októberig nyugiba mehetünk a dokihoz kedves kérdező ;)

# 6

Hajtsa csak ha tudja 😃

2020. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az nem sok még kérdező. Olyan 20 körül lehet akk neked. Menj be a nav-hoz és kérdezd meg, ha ki tudod fizetni ;)
2020. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha “piros lámpát” mutatat az orvosnál a rendszer, ellátnak és megvizsgálnak, de akkor már annak a költsége is hozzá fog adódni a tartozásodhoz, plusz nem írhatnak fel neked tb támogatással gyógyszert, teljes áron kell megvenned.

Amúgy jobban jársz, ha bemész a navhoz és kérsz részletfizetést. Maximum 12 hónapos, és meg szokták adni egyébként.

2020. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!