Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! A bütyköm be van gyulladv...

SOS! A bütyköm be van gyulladva és iszonyúan fáj, de sehova se tudok menni vele. Mivel próbálkozzak házilag?

Figyelt kérdés
A bal lábamon egy elég nagy bütyköm van (öröklete+lúdtalp miatt valszzleg), ami egy hete egyre jobban fáj. Korábban is volt vele bajom, de ilyen még nem volt: most piros, be van dagadva, meleg, alig bírok egyáltalán cipőt venni (és alapból nagyobbakat vettem a bütyök miatt). Az se tesz jót, hogy napi 8-10 órában állómunkát végzek, akár hétvégén is ha úgy esik. Miután minden bezárt (kórház ilyennel biztos hogy nem fogad, pedikűrösöm bezárt szintén), ezért teljesen tanácstalan vagyok. Esténként mindig áztatom meg masszírozom, alváshoz meg felteszek egy sínt, ami kicsit kiegyenesíti a nagylábujjam. Szerintetek még mit érdemes kipróbálni?

2020. ápr. 17. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez eléggé köszvénynek tünik a leírásod alapján, nézz utána a neten, milyen diéta kell a tünetek csökekntéséhez
2020. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos nem köszvény csak a bütyök fáj
2020. ápr. 17. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Magas lehet a húgysavszinted. Akkor gyullad be a bütyök. Könnyen le tudod ellenőrizni, hogy ez a problémád. Ne egyél húst pár napig. Helyette egyél túrót, tejet, tojást. Igyál nagyon sok folyadékot, ami nem édes. Reggelire és vacsorára ne egyél felvágottat. Egy hét után ehetsz 3 dkg húst délben. Erre szerintem javulni fog. Legjobb a víz, tea. Jegeld is a gyulladt részt. Nappalra is kellene szilikon távtartót hordanod. Ha van Bioptron lámpád, akkor lámpázd naponta többször.
2020. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!