Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy hülyeséget kérdeze...

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de lehet, hogy örököltem ezt a betegséget? És mi lehet ennek a betegséngek a neve?

Figyelt kérdés

Nagyanyámnak és Anyámnak is kivették a méhét. Nagyanyámnak 36, anyáknak 47 évesen.


Nekem hasonlóak a menstruációs tüneteim hozzájuk:

Általában nagyon fáj a hasam. Volt, hogy szédültem, volt, hogy hányingerem volt.


Ma 5 órakkor felkeltem arra, hogy nagyon fáj a hasam. Megittam egy pohár vizet és kihánytam. Vettem be ruszki algopirint, meg normaflore-t, de azokat is kihánytam. Nagyon fájt a hasam, annyira fájt, mint még soha, de olyan 6 óra körül elmúlt a fájdalom.

Most jobban vagyok, de félek inni, mert lehet megint kihányom. És még az is furcsa, hogy úgy produkálom ezeket a tüneteket, hogy nem jött még meg a menstruációm, de már 3 nappal ezelőtt fájt a derekam, de úgy fájt, mint amikor menstruációkor szokott.


Anyámnak is ez volt a tünete, hogy hányt, de neki mellé még ment a hasa is. Nekem nem ment a hasam. Ez most történt először velem.

Anyámnak ez a hasfájós-hányós tünet órákig tartott, nekem "csak" 1 órán keresztül. Olyan kínom volt, mint még soha.


Amikor anyámnak voltak ilyen tünetei (tini korában), akkor hozzá mindig ki kellett hívni az orvost, és beadott a derekába egy injekciót. Az utolsó pár évben, amikor még volt méhe, akkor állandóan az ügyeletre járkált, és adtak neki injekciót, meg több egészségügyi kaparáson is átesett.


Lehet, hogy örököltem ezt, és nekem is ki kell venni a méhemet?


16 éves vagyok.



2020. ápr. 19. 06:27
 1/4 A kérdező kommentje:

És ez elnézést, kimaradt:

Eddig mindig az egész hasam alja fájt mindig, most csak a jobb oldalt egy ponton. Anyámnak is így volt.

2020. ápr. 19. 06:32
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Olyan nincs, hogy örökletesen ki kell venni valaki méhét.

HA ilyen erös menstruációs/PMS tüneteid vannak, akkor menj el nögyógyászhoz, aki meg tudja állapítani, mi van emögött.


Az meg, hogy anyukádnak, nagymamamádnak kivették a méhét, nem jelent semmi konkrétat, egyrészt ennek a mütétnek sokféle oka lehet, másrészt az orvosok egy része elöszeretettel végezteti el ezt a mütétet, mert egyszerübb, mint gyógyítani a beteget, harmadszor meg amit anyukád mesél, az annyira nem konkrét, szerintem kivizsgálva sosem volt.


Magyarul: menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki magad.

2020. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Vizsgáltasd ki magad endometriózisra.
2020. ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Fogalmad sincs, hogy miért vették ki a méhüket, ne kombinálj. Beszéld meg a félelmeidet anyukáddal, és vizsgáltasd meg magad.
2020. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!